TLÜ Kasvatusteaduste Instituudi direktorina asus tööle Kristi Vinter

3. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tallinna Ülikooli (TLÜ) kasvatusteaduste instituudi direktori ametikohal asus tööle Kristi Vinter, kes peab uues ametis oluliseks teadustöö ja praktika suuremat integreerimist ning digitaaltehnoloogia kasutamist õpetajahariduses, teatas TLÜ pressiesindaja.

„Direktorina pean oluliseks instituudis nii õppe- kui teadustöö alase koostöö suurendamist, mis aitaks vähendada killustatust ning optimeerida aja- ja inimressurssi. Samuti on oluline teadustöö ja praktika suurem integreerimine, mis aitaks tuua teadustulemused haridustegelikkusele lähemale ja luua enam otsest praktilist kasu haridusasutustele. Loodan sedagi, et saan oma uurimishuvidest lähtuvalt aidata luua silda ja suuremat sõbralikkust digitaaltehnoloogia kasutamiseks õpetajahariduses,” ütles Kristi Vinter. „Oluliseks pean seda, et digitaaltehnoloogia jõulisest arengust suunatud maailmas, kus õppijad on olulisel määral muutunud, panustaks instituut enam kaasaegsete metoodikate välja töötamisse rohujuuretasandi haridusuuringute kaudu, kuhu kaasatakse enam ka tegevõpetajaid.”

Kristi Vinter oli seni Tallinna Ülikooli pedagoogilise seminari direktor ning töötas meediahariduse õppejõuna  TLÜ pedagoogilises seminaris, kasvatusteaduste ja kommunikatsiooni instituudis ning Rakvere kolledžis. Ta on õppinud kasvatusteadusi Tallinna Ülikoolis ning 2013. aasta kevadel kaitses seal doktoritöö teemal „Digitaalse ekraanimeedia tarbimine 5-7-aastaste laste seas ja selle sotsiaalne vahendamine Eestis”.

Vinteri sõnul sünnivad tõelised uuendused ja head asjad siis, kui vaadata oma erialavaldkonnast välja, ühendades inimeste head mõtted ja tegutsemise millegi uue loomiseks ning haridusvaldkond vajab lisaks kasvatus- ja haridusteadlastele üha enam ka teiste valdkondade oskusteavet, et olla tänapäeva nõuetele vastav.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!