TLÜ-s algab rekordilise magistrantide arvuga õppeaasta

2. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Keskpäeval algab Tallinna Ülikoolis (TLÜ) uue õppeaasta avaaktus, mida saab vaadata ka internetis. Uus õppeaasta toob ülikooli hulga uusi professoreid ning rekordarvu magistrante. Kokku alustab või jätkab sel sügisel Tallinna Ülikoolis õppimist enam kui 10 000 üliõpilast, nende seas on uusi tudengeid 2800, kelle seas omakorda on 900 uut magistranti.

TLÜ pressiesindaja teatel on seda rohkem kui kevadel prognoositud. „Võrreldes varasema kolme aastaga on Tallinna Ülikool suurendanud magistriõppesse vastuvõttu 10% ja vähendanud bakalaureuseõppesse vastuvõttu 5%. See on kooskõlas eesmärgiga suurendada Tallinna Ülikoolis magistriõppe osakaalu,” ütles TLÜ akadeemiline prorektor Priit Reiska.

Reiska sõnul oli Tallinna Ülikool üliõpilaskandidaatide hulgas väga populaarne ja ühe õppekoha kohta esitati keskmiselt 3,3 avaldust, mis võimaldas enamikel erialadel vastuvõtulatti tõsta. „Keskmine eksamitulemus Tallinna Ülikooli saamiseks küündis 80 punktini,” rääkis Reiska. Kuid lisas, et kahjuks ei ole kõrgharidusreform mõjutanud positiivselt õpetajaks õppida soovijate arvu – pigem on siin seoses tasuta õppimisvõimaluste laienemisega isegi raskem õppekohtasid täita kui varasematel aastatel. „Meil on ideid, kuidas seda situatsiooni parandada ja kindlasti soovime need haridus- ja teadusministeeriumiga tulemuslepingu kontekstis läbi rääkida,” lubas ta.

Tallinna Ülikooli uue õppeaasta avaaktus algab esmaspäeval, 2. septembril kell 12 Nova õppehoone ees. Uut õppeaastat tervitavad rektor professor Tiit Land, üliõpilaskonna juhatuse esimees Enelin Paas ning uute professorite nimel peab kõne kommunikatsioonijuhtimise professor Kaja Tampere.

Uute professoritena asuvad TLÜ-s tööle eesti keele kui teise keele professor Anastassia Zabrodskaja, infoteaduse professor Sirje Virkus, kommunikatsioonijuhtimise professor Kaja Tampere, kunstiteraapiate professor Eha Rüütel, matemaatika professor Mart Abel, rahvusvaheliste suhete ja Euroopa õpingute professor Mika Aaltola, sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask.

Aktust on võimalik jälgida ka otseülekandena internetikeskkonnas aadressil www.tlu.ee/aktus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!