TÜ kehakultuuriteaduskonna dekaaniks sai Priit Kaasik

26. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna nõukogu valis teaduskonna dekaaniks funktsionaalse morfoloogia professori Priit Kaasiku, kes seab sihiks kõrgetasemelise õppe- ning teadustöö, akadeemilise järelkasvu motiveerimise ning teadustulemuste viimise akadeemilisest ruumist väljapoole, teatas ülikooli pressiesindaja.

Kaasikut motiveeris kandideerima konstruktiivselt kriitiline hoiak arengute suhtes spordi- ja füsioteraapiahariduses, sporditeaduste valdkonnas üldiselt ning teaduskonnas kitsamalt: „Kolleegide toetus eelneva taustal lisas piisavalt motivatsiooni kandideerimisel ja sisendab usku edaspidisesse,” ütles värske dekaan.

Kehakultuuriteaduskonna esmase prioriteedina näeb Kaasik mööndusteta kõrgetasemelise õppe- ning teadustöö korraldamist oma valdkonnas. „Tunnetan, et teaduskond on olnud tagasihoidlik oma tegevuse tulemuste viimisel kitsast akadeemilisest ruumist väljapoole,” tõdes Kaasik, pidades ka seda tegevussuunda tähelepanu nõudvaks. Ühe raskema väljakutsena näeb Kaasik akadeemilise järelkasvu motiveerimise küsimust: „Selle näol on tegemist mõnevõrra vastuolulise olukorraga. Motiveerimissüsteem peab ühelt poolt vastama võimalustele ning teiselt poolt võimaldama täita eesmärke ja püstitada uusi.” Teadustegevuse valdkonnas peab Kaasik peamiseks ülesandeks teadustöö fookuse kontsentreerimist ning uurimisrühmade vahel suurema ühisosa leidmist. „See on usutavasti ainumõeldav tee püsimaks järjest suurenevas konkurentsis ja seda eelkõige teadustegevuse finantseerimist silmas pidades.”

Priit Kaasik on sündinud 1967. aastal. Ta lõpetas 1992. aastal Tartu ülikooli magistrantuuri, kaitstes lõputöö „Kiirus- ja jõutreeningu mõjul tekkinud muutused skeletilihaste kontraktiilses aparaadis ja nende hindamise võimalused”. 2004. aastal omandas ta doktorikraadi, kaitstes väitekirja „Composition and turnover of myofibrillar proteins in volume – overtrained and glucocorticoid caused myopathic skeletal muscle” ning samast aastast on ta juhtinud ka TÜ spordibioloogia ja füsioteraapia instituuti. 2013. aastast on Kaasik TÜ kehakultuuriteaduskonna funktsionaalse morfoloogia professor.

Kaasiku uurimisvaldkonda kuuluvad skeletilihaskoe kohanemisprotsessid lihashüpertroofia ja -atroofia puhul, lihasvalkude ainevahetuse problemaatika erinevate funktsionaalsete seisundite puhul ning skeletilihaskoe  regeneratiivse potentsiaaliga seotud aspektid.

Professor Kaasik on Euroopa füsioloogia seltsi, Eesti olümpiaakadeemia, Balti laboratoorsete loomade teaduse seltsi liige ning Eesti korvpalliliidu juhatuse liige.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!