Homme algab Vikerraadios tekstikirjutamise võistlus Tuum

26. sept. 2013 - 1 Kommentaar

Mis on Tuum?

See on teist aastat toimuv võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha maksimaalselt 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist.

Kellele seda vaja on?

Kokkuvõtteid peavad tegema õpilased koolitunnis, üliõpilased seminarides, teadlased artikleid kirjutades, ametnikud, projektide kirjutajad, ajakirjanikud, veebitoimetajad, referendid tööl. Jne. Ühesõnaga kõik, kes tekstidega tegelevad. Tuum on hea võimalus oma oskusi arendada.

Mida nõuab kokkuvõtte tegemine?

See nõuab oskust tekstist aru saada, sellest TUUM ja muu oluline info üles leida ja tulemus lugejale edasi anda. Selle juures on vaja jälgida,

• et algse teksti mõte ei moonduks;

• et tulemus oleks objektiivne ja esitaks teksti autori mõtteid, mitte refereerija arvamusi;

• et kokkuvõte oleks lugejale või kuulajale arusaadav ka originaalita;

• et teksti keel oleks tihe, lihtne, selge, täpne ja kirjavigadeta.

Kuidas saab võistlusel osaleda?

Võistlus toimub reedel, 27. ja laupäeval, 28. septembril.

27. septembri hommikul kell 8.40 avatakse Vikerraadio kodu­lehel (vikerraadio.ee) tekst, mil­lest tuleb kokkuvõte teha. Valmis kokkuvõte tuleb sisestada samale leheküljele ja saata hiireklõpsuga minema. Viimane aeg oma töö ära saata on 28. septembril kell 18.

Abimaterjale pannakse ka raadio koduleheküljele. Esimene lühikokkuvõte võistluse üldistest tulemustest tehakse 29. septembri „Vikerhommikus”. Tulemusi ja probleeme arutatakse pikemalt 20. oktoobril kell 15.05 Vikerraadio „Keelesaates”.

Žürii jagab välja kaheksa auhinda:

• üks esimene auhind (100 eurot),

• kaks teist auhinda (50 eurot),

• viis kolmandat auhinda (25 eurot).

Võitjad antakse teada 23. oktoobril.

Kokkuvõttevõistluse korraldavad haridus- ja teadusministee­rium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja Eesti emakeeleõpetajate seltsiga.

Korraldajate nimel Tiit Hennoste


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Homme algab Vikerraadios tekstikirjutamise võistlus Tuum”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!