Tulevikutalendi stipendiumikonkurss ootab õpilaste taotlusi

10. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kuni 10. oktoobrini oodatakse kandidaate Tulevikutalendi stipendiumile, mida saavad taotleda kõik Eesti 5.-12. klassi õpilased. Kolmandat korda toimuva stipendiumikonkursi fond on kokku 12 000 eurot, teatasid konkursi korraldajad.

Stipendiumikonkursi eesmärk on premeerida tublisid ja andekaid õpilasi, keda hinnatakse lõppenud kooliaasta tulemuste ning silmapaistvate saavutuste põhjal. Stipendiumi kasutamise üle saavad noored ise otsustada ning fond selleks piiranguid ei sea.

600-eurone stipendium koos Tulevikutalendi tiitliga antakse välja viies kategoorias: ühiskondlik tegevus; teadus; humanitaarteadus; kunst, muusika ja kultuur; sport ja tervis. Samuti antakse igas kategoorias välja  neli teist kohta, keda premeeritakse 450-euro suuruse stipendiumiga.

Stipendiumi saajad kuulutatakse välja novembri alguses toimuval pidulikul galaüritusel.

Stipendiumi annab välja Maxima Eesti OÜ, mille esindaja Ty Lehtmäe sõnul on eelnevad kaks aastat näidanud, et Eestis on väga palju andekaid ning tegusaid õpilasi, kes stipendiumi väärivad ning seda oma huvialadega tegelemiseks kasutada soovivad. „Nende noorte märkamine ja toetamine on ülioluline, stipendiumi näol saab pakkuda neile võimalust enesetäienduseks huvialal või valitud õppesuunal,” lausus ta.

Mitu stipendiaati on raha kasutanud oma ülikooliõpinguteks, aga ka eneseharimiseks laiemas mõttes. „Näiteks mullune võitja ühiskondlike tegevuste kategoorias Kauri-Romet Aadamsoo kasutas stipendiumi filmiõpingute jätkamiseks Londonis, humanitaarteaduste kategooria Tulevikutalent Mirjam Leesalu käis aga oma tulevaste romaanide jaoks inspiratsiooni ammutamas kaua unistatud reisil, samuti Londonis.”

Lisainfot leiab veebilehelt: www.tulevikutalent.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!