Valgas näeb kaksiklinna õpilaste kunstitöid

4. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kaksiklinna Valga-Valka kunstikool alustas uut õppeaastat õpilaste ja õpetajate ühisnäitusega “Kooskõla” Valga Muuseumis, kus näitavad oma töid esimese ja viienda kursuse õpilased ning nende juhendajad: Valka Kunstikooli eestikeelse osakonna õpetajad Margi Vähi, Ülla Blaasen, Jüri Freiman ja Inari Vähi, teatas Valga linnavalitsuse pressiesindaja.

Näitusel kohtuvad nii kunstiharidusteed alustavate noorte kui juba lastekunstikooli lõpetavate diplomandide õppetööd, samuti on seal võimalus heita pilk neid juhendavate õpetajate kooliaegsetele töödele.

Näituse pealkiri on sümboolne ja mitmetähenduslik: kooskõla leiame nii kaksiklinna igapäevastes tegemistes kui ka juhtimise tasandil, seisab teates. Näituse avamisel tutvustas õpetaja Jüri Freiman töid ja seletas, et näitusele on koondatud harmooniaotsingud värvide ja vormi vahel; õpetajate ja õpilaste vahel; vaatajate ja loojate vahel; teadmiste, oskuste ja vahendite vahel; iseenda ja ümbritseva vahel; rahvaste ja rahvuste vahel.

Aselinnapea Alar Nääme rõhutas näituse avamisel, et ühist kunstiruumi hakkas kaksiklinn looma juba mitu head aastat tagasi – esimeseks sammuks oli kunstikooli väljaehitamine Valka poolele, mis viidi lõpule 2011. aastal. Eestikeelsed õpperühmad alustasid seal 2012. aasta 1. septembril. Kahes grupis õppis 18 noort vanuses 9-14 aastat.

Näitus Valga muuseumis jääb avatuks kuni 5. oktoobrini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!