Valmisid finantskirjaoskust kujundavad õppematerjalid

19. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesti Majandusõpetajate Seltsi kuuluvate õpetajate eestvedamisel valmisid üldhariduskoolidele mõeldud finantskirjaoskuse kujundamist toetavad õppematerjalid, mida saab kasutada kõigis kooliastmetes, teatas haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) pressiesindaja.

Ainetundides kasutamiseks on kokku 36 õppematerjali kogumahuga ligi 250 lehekülge, kümme materjali on tõlgitud ka vene keelde. Materjalid järgivad ühtset metoodikat ja vormistust ning riikliku õppekava nõudeid.

Enne lõplikku valmimist katsetasid autorid neid koolides ning parandasid vastavalt materjalide välja andmist toetanud finantsinspektsiooni, pangaliidu, Tallinna Börsi ning HTM-i ekspertide soovitustele.

„Koolil on suur roll meie noorte rahatarkuse kujundamisel ja sestap on oluline, et kõik aineõpetajad finantskirjaoskuse kujundamisele ka tähelepanu pööravad,” ütles ministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Imbi Henno.

Finantskirjaoskuse õppematerjalid on kättesaadavad portaali www.koolielu.ee õppevara alamrubriigis „majandus- ja ettevõtlusõpe”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!