Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Lauri Veso

14. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tänavuseks aasta õppijaks nimetati ettevõtja Lauri Veso, 38-aastane Tartumaa ettevõtja, kes otsustas, et aastate eest omandatud põhiharidusest ei piisa ning lõpetas tänavu Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi ja asus õppima Tallinna Tehnikaülikooli. Aasta õppija sõnul on ta hakanud maailma ja oma kohta selles palju paremini mõistma ning rõhutab, et kui õppimine on prioriteet ja tõeline tahe, siis leitakse selle jaoks ka aega.

Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) avamisel jagati veelgi auhindu. Aasta koolitajaks tituleeriti Rakvere Ametikooli sepa- ja puidutöö õpetaja Riho Mäe, kes on oma tööd suure pühendumusega tegev suurepärane õppijate motiveerija.

Aasta koolitussõbralik organisatsioon on AS Viking Window: organisatsioon, kus väärtustatakse õppimist töökohal, tasemeõppes ja huviõppes, lisaks on ettevõtte uksed alati avatud piirkonna õppeasutuste õppuritele tutvumiseks ning praktika sooritamiseks.

Aasta koolitussõbralikuks omavalitsuseks nimetati Lümanda vald, kus on au sees elukestev õpe ja kus luuakse tingimusi kodulähedaseks õppimiseks.

Aasta õppija eripreemiad pälvisid elukestva õppija musternäidis Katrin Uffert Valgamaalt, kes on elanud suure osa elust Venemaal ja Hollandis ning eelmisel aastal tagasi Eestisse jõudnuna tunnistas ta, et õppimine on tal aidanud vaevata tagasi Eesti ellu sulanduda. Samuti pälvis aasta õppija eripreemia Räpina Rahvaülikooli teenekas õppija ja käsitöömeister, 85-aastane Gerta Konsap Põlvamaalt, kes leiab, et õppida ei ole kunagi hilja ja õppimine annab võimaluse olla inimeste keskel ja tunda end elusana.

Aasta õppija rahva lemmiku tiitel anti Tiia Palmistele (Hiiumaalt), kes järgis südame häält ja asus tööle klassiõpetajana, Tiia on viie lapse ema, kes suudab, oskab ja tahab ise areneda juba seetõttu, et olla oma lastele parimaks sõbraks ning osata mõista ja toetada nii nende kui oma õpilaste kasvamist.

Aasta koolitaja eripreemia anti Tallinna rahvatantsuõpetajale Erika Põlendikule, kelle koolitused on viinud tantsukollektiivid kõrgeimate tulemusteni ning kes osaleb aktiivselt tantsupidude ettevalmistuses. Aasta koolitussõbraliku organisatsiooni eripreemia pälvis Sangaste Turismiküla OÜ Valgamaalt – tegu on koostöövõrgustikuga, mis ühendab suurt osa kodukoha elu edendada soovivaid ettevõtjaid ja organisatsioone.

Täiskasvanud inimese oskused ja teadmised püsivad tasemel ainult siis, kui ta neid aktiivselt arendab – seda sõnumit levitab kolmapäevani kestev täiskasvanud õppija nädal, mille pealkiri on „Õige aeg on õppida”. TÕN on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks. TÕN-i ajal on fookuses inimeste elukestev õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus toimetulekuks muutuvas maailmas.

TÕN-i maakondlike ürituste kava leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!