Algab kahesuunaline keelekümblus

23. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

2015/2016. aastal alustavad kuus lasteaeda kahesuunalist keelekümblust ehk keeli hakkavad õppima eesti ja vene lapsed koos. Homme esitletakse uudset metoodikat Tallinnas seminaril, teatas SA Innove pressiesindaja.

„Kahesuunaline keelekümblus on uus ja värske lähenemine keeleõppes. Kuues lasteaias üle Eesti alustavad 2015. aasta sügisest rühmad, kus on koos nii eesti kui ka vene kodukeelega lapsed. Õppetöö toimub pool päeva eesti ja pool päeva vene keeles. Esimesed säärased rühmad avatakse Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kundas ja Tapal,” selgitab SA Innove keelekümbluskeskuse juhataja Natalja Mjalitsina.

Lasteaedades kahesuunalise keelekümbluse ettevalmistamisel kasutatakse ka kogemusi Euroopast. Õpetajate koolitamiseks teeb SA Innove koostööd Tandem International Language School’iga Šveitsist. Neljapäeval toimub Tallinnas õpetajatele esimene koolitus, mida viivad läbi Sonya Maechler Dent ja Lee-Anne Weber. Lisaks koolitusele tutvustatakse seminaril kahesuunalise keelekümblusega seonduvaid tegevusi ja selle käivitamisega seotud küsimusi.

Tegevusi rahastab haridus- ja teadusministeerium, ettevalmistust ja käivitamist koordineerib SA Innove keelekümbluskeskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!