Eesti Õpilasesinduste Liit ootab omavalitsustelt koolikeskkonna parandamist

30. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Õpilased ootavad värsketelt kohalikelt omavalitsustelt järgmise nelja aasta jooksul koolide vaimse ja füüsilise keskkonna olulist parendamist, teatas Eesti Õpilasesinduste Liit.

Seoses hiljuti aset leidnud kohalike omavalitsuste valimistega on Eesti Õpilasesinduste Liit välja töötanud peamised eesmärgid, mille saavutamisele kohalikud omavalitsused peaksid õpilaste hinnangul järgneva nelja aasta jooksul keskenduma, seisab õpilaste saadetud teates.

„Iga Eesti kool peab muutuma keskkonnaks, kus õpilasel ja õpetajal on hea olla ning koolirõõmu suurenemine peaks olema koolipidaja olulisemaks eesmärgiks,” sõnas õpilasliidu aseesimees Karl Andreas Sprenk.

Peamise lahendust vajava kitsaskohana näevad õpilased kooli vaimse ja füüsilise keskkonna parendamist. Seetõttu kutsub õpilasliit kooli pidajaid üles välja töötama ja rakendama tõhusaid meetmeid koolide vaimse keskkonna muutmiseks ning koolivägivalla vähendamiseks. Selles mängib olulist rolli nii õpetajate vastavasisuline täiendkoolitamine kui ka vajalike tugiteenuste kvaliteet ja kättesaadavus ning tugispetsialistide olemasolu igas koolis. Õpilaste hinnangul peaksid koolipidajad investeerima igal aastal koolimajade kordategemisse ning tagama vajaminevad õppevahendid.

Õpilasliit plaanib tutvustada oma ettepanekuid Eesti Maaomavalitsuste Liidule, Eesti Linnade Liidule ning suurematele omavalitsustele üle Eesti. Samuti on vastav platvorm 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks kättesaadav organisatsiooni kodulehel www.opilasliit.ee.

Eesti Õpilasesinduste Liit (EÕEL) on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis toob kokku Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoole ning esindab oma liikmete kaudu enam kui 90 000 õpilast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!