Eestlane asub juhtima Põhjamaade teaduskeskusi

14. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Norras Sarpsborgis toimunud Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni NSCF üldkoosolekul valiti eelmisel nädalal ühenduse uueks juhiks teaduskeskuse AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk (pildil), teatas AHHAA pressiesindaja.

„See on meie jaoks äärmiselt suur tunnustus, et meid võetakse olulise partnerina, kellele usaldatakse rohkem kui 25 aastat vana organisatsiooni juhtimine,“ ütles AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk, kes on AHHAA-s töötanud 2004. aastast. Tema tegevusalad on majandus- ning administratiivküsimused ning lisaks peab ta oluliseks rahvusvahelist koostööd. Kolk on ka Euroopa teaduskeskuste ja muuseumide võrgustiku Ecsite juhatuse liige.

Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsioon (Nordic Science Center Association) ühendab endas peaaegu 50 teaduskeskust Skandinaaviast ning Baltimaadest. Ühenduse eesmärk on tugevdada keskuste omavahelist koostööd läbi ühisprojektide ja -näituste ning haridusprogrammide. Muu hulgas korraldab ühendus igal aastal konverentsi, kus jagatakse uusimaid teadmisi teaduskeskuste tegevusest.

Teaduskeskus AHHAA on organisatsioonis tegev olnud üle kümne aasta ning Eestist kuulub sinna veel Energia Avastuskeskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!