Hariduse asjatundjad arutasid elukestva õppe strateegiat

30. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Enam kui sada hariduse huvirühmade ja eksperti esindajat arutas täna Tallinna Tehnikaülikoolis Eesti elukestva õppe strateegia 2020 eelnõud, mis sõnastab hariduspoliitika olulisimad eesmärgid järgmiseks seitsmeks aastaks, teatas Eesti Koostöö Kogu programmijuht.

Haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti Koostöö Kogu ja Haridusfoorumi koostöös nelja aasta vältel alt-üles põhimõttel välja töötatud strateegias on hariduse üldeesmärk elus hakkama saamiseks vajalike teadmiste ja sotsiaalsete oskuste andmine kogu elu vältel.

„Õppija-keskne, erinevate valdkondade teadmisi paindlikult ja ajakohaselt siduv uus õpikäsitus teeb õppeprotsessi köitvaks kõigile sõltumata nende vanusest,” ütles Eesti Koostöö Kogu juhataja Olari Koppel. „Strateegia peab andma väga selge sõnumi tänastele ja homsetele õpetajatele: ühiskond väärtustab õpetajatööd kõrgendatud sotsiaalse staatuse, parimaid köitva konkurentsivõimelise palga ja nüüdisaegse töökeskkonnaga.”

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo rõhutas seminaril, et hariduse eesmärkide üle peab arutama laiemalt kui vaid spetsialistide ja ametnike ringis. „Seetõttu on ka uus haridusstrateegia teistlaadne dokument võrreldes paljude muude arengukavadega. See on valminud väga suures osas kodanikuühiskonna ettevõtmisel ja toel,” rääkis Aaviksoo.

„Haridusvaldkonnas on kodanikuühiskond piisavalt tugev ja suuteline looma dokumente, mis ametliku tunnustuse toel võivad kujuneda riigi strateegilisteks eesmärkideks. Mitu aastat ette valmistatud haridus- ehk elukestva õppe strateegia on hea ning vajalik näide, kuidas tuleb hariduses strateegilisi eesmärke seada,” lisas minister.

Strateegia läks selle koostajate käest haridus- ja teadusministeeriumile, kes saatis selle tagasisideringile teistesse ministeeriumitesse ning sotsiaalpartneritele. Seejärel arutavad strateegiat riigikogu komisjonid, misjärel läheb dokument pärast konsultatsioonide käigus selgunud täpsustuste lisamist valitsuse istungile heakskiitmiseks.

Strateegiaga saab tutvuda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!