Hariduserakond oli valimistules

25. okt. 2013 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

„Eilsel keskmiselt padurohelisel päeval sai Vintske Koolipapa Gunnar Polma 196 toetushäält. Aitäh, head toetajad! Aga meie ei kavatsegi alla anda, vaid rühime edasi. Hea haridus loeb!” postitasid valimisjärgsel päeval Facebooki Tallinna Reaalkooli direktori Gunnar Polma toetajad.

Esmakordselt kohalikku poliitikasse pürginud Polma jäi volikogu ukse taha, tema valimisliit Vaba Tallinna Kodanik ei suutnud pealinna keerulises poliitmelus ületada valimiskünnist.

Gunnar Polma ja veel viis koolidirektorit, kes esindavad eri erakondi ja valimisliite, rääkisid Õpetajate Lehes oma kandideerimise tagamaadest paar nädalat enne valimisi. Kuuest hariduserakonda südames kandvast Eesti eri paigus tegutsevast mehest-naisest neli said ka rahva mandaadi. Võidukail on seljataga töö juba volikogu mitmes koosseisus.

Märt Sults

Märt Sults

Tallinna Kunstigümnaasiumi direktorile Märt Sultsile, kelle sõnul on valijate hääled hariduspõllul tegutsemisel valuutaks, anti 738 häält. Sultsi tulemus on oma piirkonna keskerakondlastest viies, mis kindlustas sõnakale koolidirektorile taas pääsu volikokku.

Raplamaa Märjamaa Gümnaasiumi direktor Andres Elmik saavutas oma vallas IRL-i ridades 138 häälega teise koha. Tartumaa Lähte Ühisgümnaasiumi direktor Üllar Loks, kes kandideeris Tartu vallas pika puuga teistele ära teinud valimisliidus Kohalik Elu, osutus valituks 38 häälega.

Põlvamaa Vastse-Kuuste Kooli direktoril Inge Kallel oli 25 häälega neljas tulemus Vastse-Kuuste valla Reformierakonna nimekirjas, mis sai üheksaliikmelisest volikogust endale viis kohta.

Hendrik Agur

Hendrik Agur

Küllap teevad õppimishimulise rahvana omad järeldused edaspidiseks poliittegevuseks mõlemale poole joont jõudnud. Kuigi ega matemaatikale alati loota saa − Tallinnas ei pruugi ka kopsakas häältesaak edu tagada. IRL-i ridades kandideerinud Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktoril Hendrik Aguril õnnestus küll koguda 707 häält, kuid see ei andnud rohelist tuld volikokku. Aguril on aga põhjust uhkust tunda kas või selle üle, et temaga ühes ringkonnas rinda pistnud endine haridusminister Mailis Reps kogus vähem hääli − 683.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!