HITSA pakub e-õppe päeva puhul teemamaterjale

16. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna tähistatakse e-õppe päeva, mille puhul on  HITSA Innovatsioonikeskus oma veebilehele koondanud neli teemavaldkonda, mis toetavad õpetajat tunni läbiviimisel, annavad lapsevanemale uusi teadmisi ning õpilastele võimaluse kuulata ettekandeid. Videod ja viited õppematerjalidele leiab allolevatelt linkidelt.

· tark lapsevanem – arenda last ja ennast – Siit leiab videod, mis räägivad lapse loovusest, annavad teadmisi, kuidas last õppimises ja arengus toetada ning soovitusi, mida teha selleks, et lapsed virtuaalmaailmas hakkama saaksid. Lisaks on toodud hulgaliselt viiteid enesearenguks.

· abiks õpetajale, digiajastu võimalused – Siia on koondatud väike valik õppevideotest, mis aitavad õpetaja tööd lihtsamaks ja huvitavamaks teha. Lisaks tuleviku õpetaja koolitusprogramm ning töövahendid ja õppematerjalid.

· e-riik ja digimaailm – Selles jaotuses on videod, mis käsitlevad digiühiskonna olulisi küsimusi – milline on digitaalne tulevik, kas ja kuidas erinevad reaalne ja virtuaalne maailm, mida kujutab endast e-riik ning kuidas mõjutab meedia lapsi ja noori. Materjali saavad õpetajad kasutada nii klassis arutelude läbiviimiseks kui ka õpilaste kirjaliku iseseisva töö algmaterjaliks essee või kirjandi kirjutamisel.

· Internetiturvalisus – Uuringute järgi on Eesti lapsed ühed suuremad internetikasutajad Euroopas. Paraku kaasneb sellega ka kõrge küberkiusamise tase. Siia koondatud erinevad videod aitavad internetimaailmas hakkama saada, soovitame neid vaadata lapsevanematel ja õpetajal kasutada klassis kas ühisarutelude läbiviimiseks või iseseisvaks kirjandi või essee teemaks. Ootame õpilaste kirjalikke töid ka Targalt internetis kogumikus avaldamiseks.

E-õppe päeva veebilehele saab siit, materjalid on veebilehel kättesaadavad ka edaspidi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!