IKT-erialad on jätkuvalt populaarsed

31. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Hariduse ja infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) teatel on IKT-kõrgharidus jätkuvalt kasvutrendis ning Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) ja Tartu Ülikooli (TÜ) asus sel sügisel õppima 1123 tulevast IT-spetsialisti.

Aasta tagasi mõlemas koolis tegutsemist alustanud IT Akadeemia ja IKT programmi juhtkomisjoni esimehe Tiit Paananeni sõnul on Eesti IKT haridusmaastik kiirelt arenev. „Üliõpilaste vastuvõtt kasvab, õppekvaliteet paraneb ja väljalangevus väheneb. Programmide kaasabil on TÜ-s ja TTÜ-s käivitatud hulgaliselt tegevusi, mis viivad IKT-õppe rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisele tasemele ja muudab erialad atraktiivseks. See omakorda aitab siinsete üliõpilaste konkurentsivõimet kasvatada,” rääkis Paananen.

Programmi eesmärgiks on IKT-tudengite arvu kasvatamine ja erialaste õppekavade kvaliteedi paremaks muutmine. Võrreldes 2009. aastaga suurenes seeläbi 2013. aastal IKT erialadele vastuvõetud tudengite arv 25%. Tudengite üldarvu tõusule on kaasa aidanud ka välistudengite osakaalu tõus.

Programmide tegevuse tulemusena on TTÜ infotehnoloogia teaduskond peatselt kujunemas majandusteaduskonna järel TTÜ suurima vastuvõtuga üksuseks. Hariduse kõrgest kvaliteedist annab märku ka tunduvalt suurenenud huvi IKT valdkonna õpingute vastu TÜ-s. Sel sügisel oli populaarseim magistriõppekava TÜ Tarkvaratehnika, millele soovis õppima asuda kohtadest ligi kuus korda enam tudengeid.

„Kahtlemata on IKT programm ja IT Akadeemia käima lükanud suured ja positiivsed muutused Eesti IKT kõrghariduses. Selleks, et meie ülikoolid suudaksid välja anda Eesti IKT kasvupotentsiaali rahuldavat hulka heatasemelisi spetsialiste, tuleb seda valdkonda ülikoolides järjekindlalt suurendada ja tugevdada veel aastaid,” lisas haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning IKT-alase kõrghariduse kvaliteedi tõstmiseks. IT Akadeemia programmi vahenditest finantseeritakse õppekvaliteedi parandamise meetmeid, makstakse tudengitele stipendiume ning korraldatakse rahvusvahelist turundustegevust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!