Kanuti Gildi SAAL-i sügishooaeg

4. okt. 2013 Kanuti Gildi SAAL - Kommenteeri artiklit

Lähikuudel leiab Kanuti Gildi SAAL-is aset palju põnevaid üritusi ning mitu tantsu- ja teatrilavastuse esietendust.

Oktoobris esietendub Mart Kangro soololavastus „Homset oodates”. Seekord paneb Kangro end vaataja rolli ja esitab küsimusi, mida me vaatajatena tihti küsime. Ta üritab mõista, miks on tema ootused nii sageli kantud igatsusest millegi üleva järele. Kuidas tungiv vajadus kogeda emotsionaalselt midagi erilist mõjutab vaatajana tema taju ja kriitikameelt ning kui haavatavaks ta selles pidevas näljaseisundis muutub.

Etendused 16., 18., 21., 22. ja 23. oktoobril.

Oktoobrist detsembrini tuleb külla Tartu Uus Teater. Näha saab Renate Valme uut tantsulavastust „Pure mind”, Ingomar Vihmari lavastust „Keskea rõõmud” ning Ivar Põllu lavastuse „Vanemuise biitlid” kordusetendusi.

Kord kuus jätkub improvisatsioonilise ja eksperimentaalse muusika kontsertõhtute sari „Improtest”, kus saab kuulda ja näha muusikuid kogu maailmast. Uute üritustena alustavad SAAL-is sel hooajal Eesti kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sari ning rühmituse Kinoteater aktsioonid − esimene, novembri lõpus aset leidev manifest keskendub haltuurakunstile.

Novembrikuiseks üllatajaks värske tantsulavastusega on noor koreograaf ja tantsija Rene Köster, kelle soolot „Tzion” saab näha novembri ja detsembri lõpus.

Etendused 26. ja 27. novembril ning 27. ja 28. detsembril.

Jõulueelne OMAtsirkuse lavastus „Pilet kuskile” võtab vaataja kaasa vahvale seiklusele, mille käigus saab imetleda noorte tsirkuseartistide võimekust ja oskusi turnimises, pallide loopimises ja kinni püüdmises, üksteise üles tõstmises, trapetsil rippumises, kangas keerutamises, kõrgele ja pööretega hüpetes, sillaviskamises ning õhkutõusmises.

Etendused 13., 14. ja 15. detsembril.

Kanuti Gildi SAAL-is toimuva kohta saab rohkem lugeda www.saal.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!