„Kiusamisest vaba lasteaed” liigub edasi kooli

23. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tallinnas koolitatakse sel nädalal kiusamisvaba kooli projektijuhte enam kui 25 koolist üle Eesti. „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” on uudne jätk projektile „Kiusamisest vaba lasteaed” ning suunatud 1.-3. klassi õpilastele, eesmärgiga aidata luua üksteist arvestavaid suhteid ja edendada üldist käitumiskultuuri, teatas MTÜ Lastekaitse Liit.

Lasteaias loodud head suhted on kooli minevatele lastele vajalik pagas, mis aitab toime tulla sotsiaalsete suhetega koolis. Sõbralikuma ja positiivsema koolikeskkonna saavutamiseks on vajalik probleemi ennetamisega tegeleda varases koolieas. Nii koolitataksegi nüüd koolimeeskondi, et töö laste väärtuskultuuri loova ja toetava metoodikaga jätkuks koolis ega piirduks vaid alushariduse astmega, selgitavad lastekaitsjad.

Kiusamisvaba kooli projekti sihtrühmaks on nii õpilased, lapsevanemad kui ka õpetajad. Kiusamise ennetamiseks on vajalik nende sihtgruppide koostöö, et luua klassides kõikide laste vahel head suhted.

Pilootprojektis osaleb 25 kooli üle Eesti ning esindatud on kõik maakonnad. Tallinnast osaleb programmis kaheksa kooli, igast koolist vähemalt kaks rühma.

Pilootõpetajaid aitavad koolitada Lars Stilling Netteberg (Save the Children Denmark) ja Lone Bak Nielson, Taani Kuninganna Mary Fondist, kes on aidanud Eestis kaasa sama metoodika juurutamisele lasteaedades.

Projektiga „Kiusamisest vaba lasteaed” on praeguseks liitunud 317 koolieelset lasteasutust üle Eesti ja tulemused on olnud suurepärased. Uurides enam kui sadat 5-7-aastaste laste õpetajat, leiti, et laste sotsiaalsetest oskustest on kõige enam arenenud üksteise abistamine (98%), asjade jagamine (98%), oma järjekorra oodata oskamine (82%); sõpruse hoidmine (64%) ja mõistmine, et inimesed on erinevad ja erinevate vajadustega (62%).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!