Kuressaare ametitudengid võitsid rahvusvahelise konkursi

15. okt. 2013 - 1 Kommentaar

Kuressaare Ametikooli tudengid Nadja Hangas ja Martin Siilak võitsid Euroopa Liidu multimeediakonkursil „Sisserändajad Euroopas” parima video auhinna ja publikupreemia teosega „Minu perekonna ränded”. Auhinnaga kaasneb 10 000 eurot koolile hariduslike eesmärkide toetuseks, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

„Sooviksin õnnitleda kõiki osalejaid, eriti finaliste. Mul on hea meel, et nii suur hulk noori andekaid loojaid otsustas konkursil osaleda. Nõustun paljudes töödes esitatud seisukohtade ja ideedega, mis näitavad, et meie suhtumine mitmekesisusse ja sisserändesse peaks tuginema faktidele ja mitte arusaamatustele,” ütles EL-i siseasjade volinik Cecilia Malmström.

Konkursiga kutsuti kunsti-, graafika- ja meediatudengeid kogu Euroopa Liidust arutlema sisserändajate panuse üle Euroopa ühiskondades. Osalemiseks pidid tudengid looma kunstiteose, mis väljendab nende arusaama rollist, mida sisserändajad meie elus mängivad. Koolidel paluti esitada üks või mitu tööd ühes või mitmes kategoorias (plakat, foto või video).

Konkursil osales 777 kõrgkooli 28 riigist. Konkursile esitatud 1500 kunstiteosest tegi oma valiku esmalt riiklik žürii. Seejärel valis üleeuroopaline žürii välja 27 finalisti ja kolm võitjat, üks igas kategoorias (video, plakat ja foto). Finalistide töödest kutsuti osa saama ka laiem avalikkus, kes sai hääletada oma lemmiku poolt, osaledes nii publikupreemia laureaadi valimises.

Parima plakati auhinna võitis teos „Better together” („Parem koos”), autor Andrea Raia, Fondazione Accademia di Comunicazione, Itaalia. Parima foto preemia sai töö pealkirjaga „Rue des Palmiers 80”, autor Romi Cardivani, Institut des Hautes Etudes des Communications Sociales, Belgia.

Üleeuroopalisse žüriisse kuulusid esimees Dagmawi Yimer, (filmirežissöör), Fernanda Freitas (teleajakirjanik), Annemie Goegebuer (reklaamispetsialist), Jakub Janiszewski (ajakirjanik), Laurent Muschel (Euroopa Komisjoni esindaja), Jelena Silajdžić (vabaühenduse juht) ja Valerio Vincenzo (fotoreporter).

Kuni 31. oktoobrini eksponeeritakse kõigi finalistide töid Brüsselis Euroopa Komisjoni Berlaymont’i hoones.

Eesti tudengite võidutööd näeb siit.

Lisainfot leiab konkursi veebilehelt.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Kuressaare ametitudengid võitsid rahvusvahelise konkursi”

  1. täpsustus ütleb:

    Täpsustus: õpilasi oli terve rühm (lisaks artiklis nimetatutele Carolin Kuiv, Kätlin Tint), keda esindasid Nadja Haugas ja Martin Siilak. Võideti nii parima video kui publiku lemmiku preemia, kumbki 10 000 eurot ja seega kokku 20 000 eurot.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!