Loe lapsele laupäeval loomamuinasjutte!

18. okt. 2013 Mari Klein - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 19. oktoobril tähistatakse Eestis 20. korda ettelugemise päeva, mille tänavuseks teemaks on „Loeme eesti loomamuinasjutte”. Eesti lastekirjanduse keskuses selguvad Eesti parimad lugejalapsed ning Tallinna keskraamatukogus toimub suur perepäev, millel saab ette lugeda ise ja kuulata teisi.

Eesti lastekirjanduse keskuse lastekirjanduse konsultandi Anne Kõrge sõnul on ettelugemise päev hea põhjus tuletada meelde meie endi vanu muistendeid ja muinasjutte, mis kipuvad rahvusvaheliselt tuntud muinasjuttude varju jääma, aga miks mitte lugeda ka uuemaid kunstmuinasjutte loomadest, millest samuti puudu ei jää.

Lastekirjanduse keskuses selgub homme keskpäeval Eesti parim 4. klassis käiv lugeja. Võistulugemisele kogunevad nii Tallinna ja Tartu kui kõigi teiste maakondade parimad lugejad, kes on välja selgitatud kohalike võistulugemiste käigus. Võistlejad näevad ka teatrietendust ning külastavad loodusmuuseumi.

Kõrge sõnul on paljud neist valinud ettelugemiseks loomamuinasjutte August Jakobsonilt või Ernst Särgavalt. Heade kogumikena, kust loomamuinasjutte leida, nimetab ta “Üle õue õunapuu” ja “Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamatut”

Tallinna keskraamatukogus toimuvast perepäevast saab osa nii peamajas, kus on avatud pannkoogikohvik ja ette saab lugeda raamatukoer Susile kui ka harukogudes, kus kõikjal keskpäeval midagi põnevat algab, olgu see teatrietendus, jututund, töötuba või joonistusvõistlus. Lisainfot ja täpse kava leiab veebilehelt www.keskraamatukogu.ee.

Anne Kõrge sõnul toimub ettelugemisüritusi ka paljude teistes raamatukogudes üle Eesti. Ning kui ei saa või taha osaleda mõnel suuremal üritusel, siis võib alati ette lugeda oma lapsele, sõbrale või miks mitte lemmikloomalegi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!