Millest kirjutab 18. oktoobri Õpetajate Leht?

17. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Mida lubatakse valimiste eel hariduse vallas?

Kohalike valimiste eel küsis Õpetajate Leht suurematelt erakondadelt ja valimisliitudelt, mida on neil kavas ette võtta hariduse vallas Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus. Vastustes kinnitatakse, et haridus viiakse kohaliku arengu teenistusse ning kõige paremaks kooliks saab kodulähedane põhikool. Lubatakse meie vene lastele eesti keel juba põhikoolis selgeks õpetada, nii et neil poleks enam raske gümnaasiumis eesti keeles õppida. Lubatakse luua täiendavaid lasteaiakohti, sealhulgas ehitada moodullasteaedu. Hariduse sisu puudutati vähem. Üks Tartus kandideerija siiski tahab viia puhtad gümnaasiumid juba praegu osaliselt 22. sajandisse. Mõistlikke ideid on palju, nagu enne valimisi ikka. Kui paljud neist ellu rakendatakse, seda näitab aeg. Kuid lugege ise lähemalt lehekülgedelt 2–5.

Soome haridusministrit kuulasid riigikogu konverentsikeskuses ainult sotsiaaldemokraadid

10. oktoobril rääkis riigikogu konverentsikeskuses Soome hariduse olukorrast põhjanaabrite haridus- ja kultuuriminister Krista Kiuru. Algselt oli Soome ministri ettekanne kavandatud riigikogu suurde saali, kuid paraku pidas riigikogu juhatus seda Eesti siseasjadesse sekkumiseks ning ettekanne viidi üle konverentsikeskusse. Üllatav oli aga, et pärast tormi veeklaasis tulid Soome haridus- ja kultuuriministrit kuulama ainult Sotsiaaldemokraatliku Erakonna parlamendiliikmed. Ehkki riigikogu suures saalis samal ajal istungit ei olnud ja sealt on konverentsikeskusse vaid mõne minuti tee. Õpetajate Leht avaldab ka ülevaate Soome haridusministri ettekandest, mille ta Toompeal pidas.

Kas saada rikkaks, targaks või õndsaks?

Majandusteadlane Andres Arrak kirjutab Õpetajate Lehes, et otsus, kas saada rikkaks, targaks või õndsaks tuleb tänapäeval langetada üha varasemas eas. Seetõttu ei tohi karjäärinõustamine alata alles abituuriumis või gümnaasiumis. See peab algama juba lasteaias. Õnnelik ei pea olema üksnes lapsepõlv. Õnnelik peab olema ka kogu ülejäänud elu. See nõuab endaga hakkamasaamist. Viimane aga eeldab lihtlabast raha. Seepärast ongi rikaste topp palju tähtsam kui missivõistlus.

 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!