Sisekaitseakadeemia sai Euroopas ainulaadse õppelabori

2. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Murastes Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledžis avati teisipäeval virtuaalsimulatsioonidele toetuv õppelabor, mis annab politsei- ja piirivalve kadettidele ning varjupaigamenetlusega kokkupuutuvatele ametnikele enneolematu võimaluse õppida varjupaiga menetlust ja sellega seonduvaid tööprotsesse innovaatilises virtuaalses õpikeskkonnas, teatas sisekaitseakadeemia pressiesindaja.

Õpelaboris on praegustel ja tulevastel ametnikel seniolematu võimalus treenida menetlusalaseid kompetentse interaktiivsete rollimänguliste situatsioonide kaudu virtuaalreaalses keskkonnas.

Juhtiva ekspert-koolitaja, politsei- ja piirivalveameti talituse juhi Jaana Barroti sõnul annab programm suure panuse varjupaigamenetlusse. „Kahe pilootkoolituse kokkuvõtteks võib öelda, et uus metoodika on hästi omaks võetud ja pakub senisest märksa enam reaalsete situatsioonide läbi mängimist,” nendib Barroti. „Ühendamaks varjupaigamenetlusega tegelevate ametnike teoreetilised teadmised praktilise menetlusprotsessi rakendamisega, võimaldab nimetatud tehniline lahendus ühest küljest kinnistada ning teisalt kontrollida varasemalt omandatud.”

Labori aluseks olnud projekti rahastab Euroopa Pagulasfondi kaudu Euroopa Liit ja siseministeerium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!