Tallinna Ülikool ootab õpetajaid säästva arengu koolitusele

7. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kuni 11. oktoobrini saab registreeruda TLÜ Ökoloogia Instituudi Säästva Arengu Hariduskeskuse ulatuslikele keskkonna ja säästva arengu koolitustele, mis toimuvad 2013. aasta novembrist 2014. aasta oktoobrini, teatas TLÜ pressiesindaja.

Oodatud on looduskeskuste, looduskaitsealade, rahvusparkide külastuskeskuste, erahuvikoolide, sihtasutuste, mittetulundusühingute ja FIE-dena tegutsevad keskkonnahariduse spetsialistid.

Koolitus toob kokku riiklikes õppekavades sätestatud läbivate teemade käsitlemise õppetöös ja mitteformaalses keskkonnahariduses õpitava ning annab keskkonnahariduse spetsialistidele võimaluse täiendada end pedagoogikas, andragoogikas ja säästva arengu temaatikas.

Koolitus hõlmab viit teemamoodulit: 1) Säästva arengu käsitlemine riiklikes õppekavades. Pedagoogilised üldteadmised ja kaasaegne õppeprotsess. Info- ja kommunkatsioonitehnoloogia kasutamine õppetöös. 2) Säästvat arengut toetavate teadmiste, hoiakute, väärtushinnangute ning praktikate kujundamise võimalused. Globaalsed väljakutsed. Jätkusuutlik eluviis kui kultuuriline traditsioon. 3) Keskkonnaharidusliku õppeprogrammi koostamise erinevad võimalused. Säästvat arengut toetava hariduse alaste õppeprogrammide ja õppematerjalide koostamise põhimõtted. 4) Õppereis Läti vabariigi looduskeskustesse ning 5) Keskkonnaharidusliku õppeprogrammi metoodiline ja praktiline käsitlemine. Alternatiivsete säästva energia ressursside kasutamine.

Koolitusi korraldab Tallinna Ülikooli Ökoloogia Instituut koostöös Keskkonnaametiga ning toetab Euroopa Sotsiaalfondi programm„Keskkonnahariduse arendamine”.

Koolitusele kandideerimiseks tuleb saata motivatsioonikiri e-posti aadressile anneli@hk.tlu.ee. Lisainfot saab aadressilt www.tlu.ee/SAHK.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!