Tallinna Ülikoolis tulevad vene luulet tutvustavad õhtud

9. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Oktoobris peab Tallinnas neli venekeelset loengut sarjas “Loeme ja mõtestame Vene luulet” Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli Maailmakultuuri Instituudi juhtivteadur Marina Akimova, kes viibib Eestis Tallinna Ülikooli ja Eesti Semiootikavaramu Lotmani stipendiumi toetusel, tehes teaduslikku uurimistööd Juri Lotmani ja Zara Mintsi arhiivraamatukogus.

“Need ei ole loengud Vene luule ajaloost,” ütleb Maria Akimova oma loengute tutvustuseks. “Juttu tuleb luule ülesehitusest, vormist, eelkõige keskendudes vene luulekeelele. Luuletuse värsimõõt, rütm, riim ja teised vormilised jooned kannavad endas informatsiooni ja sisulist tähendust. Sellele pööras tähelepanu Juri Lotman, kes rajas uudse teadusliku uurimissuuna: luulesemiootika. Kogu tema raamatut “Poeetilise teksti analüüs” võib nimetada vastuseks küsimusele, kuidas luulekeele vormilises mõõtmes väljendub tähendus.”

Esimeses loengus räägib Maria Akimova Vene luulekeele üldisest struktuurist, teises meetrikast, kolmandas rütmikast ja neljandas riimist.

Loengusarja korraldavad SA Eesti Semiootikavaramu ja TLÜ Eesti Humanitaarinstituut, toetab Tallinna linn.

Loengute toimumiskava:

9. oktoobril kell 17 Tallinna Vene muuseumis (Pikk tn 29 a)

16. oktoobril kell 17 Tallinna Vene muuseumis (Pikk tn 29 a)

23. oktoobril Tallinna Ülikooli Silva hoones aud S-412

30. oktoobril Tallinna Ülikooli Astra hoones aud A-447

Loengud on vene keeles ning vajavad eelnevat registreerumist (igale loengule eraldi) e-posti aadressil tatjana.kuzovkina@gmail.com.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!