Tervislik perepäev Keilas

22. okt. 2013 Sirje Aija Keila lasteaia Vikerkaar liikumisõpetaja - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 19. oktoobril korraldas Keila lasteaed Vikerkaar Keila Terviseradadel sportliku perepäeva-orienteerumismatka „Liikudes olümpiale 2013”.

Kui eelmisel aastal oli sama üritus organiseeritud ainult Vikerkaare lastele, siis sel aastal olid oodatud osalema Keila linna kõikide lasteaedade lapsed koos emade-isade, õdede-vendade, sõprade ja vanavanematega.

Orienteerumisraja pikkuseks oli natuke rohkem kui kaks kilomeetrit. Matka alguspunktis said lapsed endale terviseradade kaardi, kuhu oli peale märgitud matka marsruut ja kuus kontrollpunkti, mis oli vaja läbida. Kontrollpunktides pidid pered läbima „ussitee”, viskama käbisid liikuvasse ämbrisse, liikuma „august-auku”, lahendama mõistatusi loomadest „mõistatuste mäel”, ronima läbi „ämblikuvõrgu” ja otsima metsast mänguloomi.

Kontrollpunktides olid õpetajad Vikerkaarest, Sipsikust ja Vikerkaare lasteaia kolm hoolekogu liiget. Lastel oli natuke keeruline õpetajaid ära tunda, hääled olid tuttavad aga õpetajatest olid saanud jänesed, karud, Vikerkaare lasteaia spordiahv JO-JO, Sipsik, tiiger ja eesel.

Kokku osales selle aasta orienteerumismatkal „Liikudes olümpiale 2013” 309 inimest, nendest lapsi 113. Osalejaid oli kõikidest neljast lasteaiast, enim lapsi oli matkama tulnud lasteaiast Vikerkaar. Tore, et tänu reklaamile Keila lehes oli matkama tulnud veel lapsi Keila Koolist, Assaku lasteaiast ja Viimsi koolist.

Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa Vikerkaare lasteaia TEL-i töögrupp, Sipsiku lasteaed, aktiivsed rühmaõpetajad, kes tegid lastevanemate hulgas selgitustööd ja motiveerisid neid tulema koos lapsega matkama ja liikumisest rõõmu tundma.

Matka lõpp-punktis said ürituse korraldajad palju positiivset tagasisidet ning lapsed järjekordse matkakogemuse koos pereliikmetega. Lastele jäi sportlikust perepäevast mälestuseks ürituse mälestusmedal.

IMGP5632


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!