TÜ ja University College London Business allkirjastasid ühiste kavatsuste memorandumi

14. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 11. oktoobril allkirjastas Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura ja University College London Business (UCLB) tegevdirektor Cengiz Tarhan ühiste kavatsuste memorandumi, mille üheks eesmärgiks on arendada ühiseid tegevusi ülikoolide intellektuaalomandi kaitse ja kommertsialiseerimise alal ning suurendada teaduskoostööd, teatas TÜ pressiesindaja.

„Tartu Ülikoolile tähendab võrgustumine Euroopa ühe tugevaima ülikooli innovatsioonisüsteemiga eelkõige võimaluste avardumist ülikoolis loodava intellektuaalomandi analüüsiks ja ärivõimaluste leidmiseks,” rääkis TÜ arendusprorektor Erik Puura. „Ühiste kavatsuste memorandum loob võimaluse ka teaduskoostöö käivitamiseks, sh vastastikuseks ekspertide koolituseks ning ettevõtlusõppe arendamiseks rahvusvahelisel tasandil.”

Puura sõnul tekkisid UCLB tegevdirektori Cengiz Tarhaniga memorandumi allkirjastamise järgselt ka esimesed konkreetsed ideed, näiteks Eesti teadussaavutuste ja arenevate ettevõtete tutvustamine Londonis, teadusteemade põhised võrgustumisüritused teadlastele ning üle-euroopalise innovatsioonikeskuste võrgustiku arendamine. „Prioriteediks on Tartu ülikooli siirdemeditsiini keskuse arendamine, millel on ka juba praegu UCL teadlastega koostöösidemed,” tõi Puura välja.

UCL Business kuulub Univeristy College Londoni alla, mis on juhtiv teadusülikool Inglismaal. UCL Business toetab UCL’is loodud uute tehnoloogiate arendamist ja kommertsialiseerimist, et nii tööstused kui ka ettevõtted saaksid UCL innovatsioonist kõige enam kasu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!