Vajaduspõhist õppetoetust saab ligi 2300 tudengit

2. okt. 2013 - Kommenteeri artiklit

Esimene vajaduspõhise õppetoetuse taotlusperioodi vältel esitas riigiportaali eesti.ee kaudu taotluse kokku 3857 tänavu õppima asunud tudengit. Toetus määrati 2264 tudengile, 1583 taotlust ei vastanud toetuse saamise tingimustele ning 10 on praegu veel menetluses, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

Seega hakkab vajaduspõhist toetust saama ligi 2/3 taotluse vormistanud tudengitest. Vajaduspõhise õppetoetuse taotlemise õigus oli umbes 14 000 tänavu sisse astunud tudengil. Paljud üliõpilased jätsid taotluse esitamise viimasele hetkele – viimase nädala jooksul sai positiivse vastuse 707 taotlust.

Vajaduspõhine õppetoetus on mõeldud üliõpilastele, kelle pereliikme keskmine sissetulek jääb alla 280 euro pereliikme kohta kuus. Kui sissetulek pereliikme kohta ei olnud suurem kui 70 eurot kuus, siis on toetuseks 220 eurot kuus; kui sissetulek pereliikme kohta jäi vahemikku 70–140 eurot, siis toetuseks 135 eurot kuus; kui sissetulek pereliikme kohta oli vahemikus 140–280 eurot kuus, siis on toetuseks 75 eurot kuus. Toetus vormistatakse pooleks aastaks ning järgmine taotlusperiood avaneb 2014. aasta veebruaris.

Lähiajal analüüsib ministeerium koos partneritega läbi ka esimese taotlusperioodi tulemused, selgitamaks välja taotlemissüsteemi ja -tingimuste probleemsemad kohad, et vajadusel muuta selgemaks taotlemise korda või tingimusi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!