Veeteemaline keskkonnanädal Tartu Kivilinna Gümnaasiumis

16. okt. 2013 Helis Hani, Piret Jõul Tartu Kivilinna Gümnaasiumi klassiõpetajad, keskkonnanädala korraldajad - Kommenteeri artiklit

23.–27. septembril toimus Tartu Kivilinna Gümnaasiumi väikeste majas traditsiooniline keskkonnanädal. Sellel aastal oli nädala teemaks „Vee tähtsus elusorganismidele”.

Esmaspäevaks olid õpilased koos õpetajatega ette valmistanud huvitavad ja informatiivsed veeteemalised materjalid, mis pandi välja klasside ustele. Liikudes erinevatel korrustel, said õpilased uusi teadmisi veetaimedest, veeloomadest, Eesti jõgedest ja järvedest. Omandatu kinnistamiseks täitsid õpilased teemakohaseid töölehti ning tegid viktoriine.

IMG_0067Teisipäev kujunes väga põnevaks õuesõppepäevaks. 1. ja 2. klassi õpilased osalesid kooli pargis RMK õppeprogrammis. Toredate juhendajate käe all said lapsed selgeks, missugused loomad elavad vees, maismaal ja õhus. Lapsed said oma silmaga näha väikseid veeloomi (nt ujurit, selgsõudurit, liuskurit). Kõik tegevused olid mängulised ning korraga oli haaratud palju õpilasi. 3.–6. loodusklasside õpilased osalesid aga Anne tiigi ääres vee-elustiku uurimise õppeprogrammis, mille viisid läbi loodusmuuseumi juhendajad Külli Kalamees-Pani ja Aivo Tamm. Õpilased püüdsid tiigist kahvaga veeloomi, määrasid juhendi järgi isendeid ning täitsid töölehe. Tiigi huvitavamateks leidudeks olid hobukaanid, kiili vastsed ja emateod. Tagasiside mõlemale õppeprogrammile oli õpilaste poolt väga positiivne.

Kolmapäeval kontrolliti loodusõpetuse ja loodusainete olümpiaadidel 2.–7. klassi õpilaste teadmisi loodusteaduste vallas. Selgitati välja paralleelklasside kõige tublimad looduse tundjad. Samal päeval degusteerisid loodusklasside õpilased gaseeritud, gaseerimata ja mineraalvett ning kodutööna uurisid vee tarbimist nädala jooksul. Klassides tehti kokkuvõtteid kulutatud veehulga kohta ning räägiti vee säästlikust tarbimisest ja puhtusest.

Neljapäeval toimus keskkonnanädala pidulik lõpetamine kooli aulas, kus autasustati olümpiaadide tublimaid. Üllatuseks oli Ahhaa keskuse teadusteatri etendus „Vee võlud”. Õpilased olid põnevil ja elevil, sest tehtud katsed olid küllaltki ekstreemsed ning pakkusid igal sekundil pinget.

Reedel osalesid kõik 1.–7. klassi õpilased Anne kanali ääres orienteerumisel, mille valmistas ette lapsevanem Raivo Rõõm. Sügisene orienteerumispäev on muutunud meie koolis traditsiooniks, mille käigus omandavad õpilased orienteerumise algtõed. Päev pakkus mõnusat liikumist looduses.

Keskkonnanädalal toimunud tegevuste kaudu said õpilased ja õpetajad veelkord kinnitust, et vesi on väga tähtis kõigile elusorganismidele. Keskkonnanädala tegevused said suures osas teoks tänu keskkonnainvesteeringute keskusele. Nädalat aitasid ette valmistada ja läbi viia meie kooli loodusainete õpetajad Taimi Ruusmäe, Terje Tamm, Gerle Konsap, Evald Sepp, Helis Hani ja Piret Jõul.

IMG_0150


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!