Abituriendid saavad võõrkeele riigieksamina teha rahvusvahelisi tasemeeksameid

6. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Alates 2014. aastast on kõikidel gümnaasiumilõpetajatel võimalus võõrkeele riigieksamina sooritada rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse, saksa või vene keele eksam, mille edukas sooritamine annab õpilasele ka rahvusvahelise keeleoskustunnistuse ning mida tunnustavad ka teiste riikide ülikoolid. Võõrkeele riigieksam on gümnaasiumi lõpetamisel üks kolmest kohustuslikust riigieksamist, teatas haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) pressiesindaja.

Teistes riikides koostatud rahvusvaheliste eksamite kasutamine eeldab rahvusvahelisi lepinguid. Täna allkirjastasid HTM-i asekantsler Madis Lepajõe, SA Innove juhatuse esimees Lea Orro ning Goethe Instituudi Eestis juhataja dr Ralf Eppeneder saksa keele eksamite lepingu. Lepingu kohaselt hakkab SA Innove alates 2014. aastast korraldama saksa keele riigieksamina nn Goethe-Zertifikat eksameid, mille sooritamine tõendab keeleoskust B1 ja B2 tasemel.

Seni on Eesti sõlminud vastavad lepingud Prantsusmaa ja Venemaaga.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo rõhutas, et saksa keele oskus on mitte lihtsalt lisatrump, vaid hädavajalik Euroopa elus osalemiseks. „Saksamaa on Euroopa majanduse üks põhimootor ning samuti on saksa keel mänginud olulist rolli meie kultuuris. Mida rohkem saksa keelt osatakse, seda parem – samuti lubab riigieksamina rahvusvahelise võõrkeele eksami sooritamine ju palju edukamalt Saksamaale õppima minna,” rääkis minister Aaviksoo.

Suursaadik Christian Matthias Schlaga avaldas tänu Goethe Instituudile osutatud usalduse eest. „Iga Eestis välja antud tunnistus nimega Goethe Instituudi sertifikaat on tunnustatud kogu Euroopas ja avab lõpetajatele hulga väljavaateid. Saksa saatkond koostöös teiste Eesti-poolsete partneritega teeb kõik selleks, et Eesti koolides õpitaks rohkem saksa keelt,” kinnitas suursaadik Schlaga.

Eesti on traditsiooniliselt olnud maa, kus õpitakse ja osatakse mitut võõrkeelt ning seda traditsiooni tahab Eesti haridussüsteem kindlasti hoida ja jätkata. Haridus- ja teadusministeerium peab oluliseks anda õpilastele võimalus õppida erinevaid keeli – kohustus on õppida vähemalt kahte võõrkeelt ning omandada nende oskus iseseisva keelekasutaja ehk B-tasemel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!