Etturid teele!

29. nov. 2013 Heino Laiapea spordivaatleja - Kommenteeri artiklit

7. jaanuaril 2016 möödub sada aastat malesuurmeister Paul Kerese sünnist. Selle päeva tähistamiseks võiks koolides 2016. aasta talvisel koolivaheajal korraldada malevõistlused, kus osaleksid õpilased, õpetajad ja kooli vilistlased.

Tänased Eesti koolinoored oskavad malet paraku napilt. Oskuse parandamiseks võiks 2014. aasta jaanurist hakata esimese ja teise klassi õpilastele malemängu õpetama. Kaheaastase pideva harjutamisega õpiksid huvilised mängima. Kusjuures see ei peaks olema kampaania ega järjekordne põhjus projekti kirjutada, vaid kodanikualgatus.

Idee võib vedu võtta vaid neis paikades, kus on maleentusiastid: õpetajad, lapsevanemad, kas või vallavanemad või valla volikogu liikmed. Kogu tegevus võiks toimuda rahata − täiesti vabatahtlikult. Paljudes koolides on kappidesse seisma jäänud malekellad ja -nupud. Andke need neile, kes soovivad maletada.

Maletada võiks koolis ühe või teise tunni ajal, kuna õpilaste klassiväline tegevus on sageli piiratud bussigraafikuga. Malemängu õpetamiseks ei ole vaja litsentseeritud treenerit, kuid oodatud oleks maleklubide ja spordiliitude nõu ja vabatahtlik abi. Ideest huvitatud koolid võiksid luua ühenduse, mis aitaks kogemusi vahetada.

Võime olla õnnelikud, et Eestis oli Paul Keres. Parim tänu temale on õppida maletama ja pidada sellest mängust lugu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!