Haabersti vene gümnaasiumi sõprussuhted Genti kooliga

8. nov. 2013 Julia Bandura, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht - Kommenteeri artiklit

Haabersti vene gümnaasiumil on sõpruskoole eri riikides. Belgia kooliga Sint-Paulusinstituut Genti linnas on meie koolil partnersuhted alates 2011. aastast, mil Tallinna haridusametilt tuli kutse osaleda koostööprojektis, et õpilased saaksid oma keelteoskusi parandada ning tutvuda teise riigi kultuuriga.

2012. aasta aprillis külastasid meie õpilased Belgiat „Europe for citizens” programmi käigus. Kahjuks ei olnud sama programmi käigus võimalik kutsuda Eestisse meie sõpruskooli ja koostöös Sint-Paulusinstituudi õpetajatega kirjutati projekt „Migration in Europe”, mis sai toetust Comeniuse-programmilt.

Genti kooli visiit Tallinnasse

Gent on üks Tallinna sõpruslinnu, kellega on olemas koostööleping alates 1982. aastast. Haabersti vene gümnaasium andis sellesse koostöösse oma panuse ning eelmise aasta oktoobris võõrustas meie kool kümne päeva jooksul 22 õpilast ja kolme õpetajat Genti linna koolist. Meie külalised käisid Tallinna haridusameti abiga korraldatud pidulikul vastuvõtul raekojas, ekskursioonidel koos meie õpilastega, osalesid tundides ja spordimängudes ning vaatasid meie õpilaste ja õpetajatega ettevalmistatud kontserti. Kuna projekti teemaks on „Migratsioon Euroopas”, tutvustasid Belgia õpilased meile ka oma riigi ajalugu, kultuuri ja poliitikat.

Meie kooli visiit Belgiasse

IMG_0767Peaaegu aasta pärast Genti kooli vastuvõttu Tallinnas, tänavu septembri lõpus, külastas 11 õpilast meie koolist koos huvijuhiga Belgiat. Õppevahetuse programm oli väga sisukas. Osalesime spordipäeval, käisime Brüsselis Euroopa parlamendi külastuskeskuses, ekskursioonil Antwerpenis, meile näidati Brendonk natsilaagrit, õppisime loodust Madalamaade Van Saefthinghe soos, esindasime meie kooli ja Tallinna linna Genti raekoja vastuvõtul ning tutvustasime Eestist Belgia õpilastele.

Sõprus jätkub

Peale kaks korda aastas toimuvate õppereiside sõpruskoolide vahel korraldatakse Skype-konverentse, käib internetikirjavahetus, kasutatakse Etwinningu võimalusi. Tänu Comeniuse programmile saame järgmise aasta kevadel taas Belgia kooli võõrustada.

Haabersti vene gümnaasiumi administratsioon tänab SA Archimedese hariduskoostöö keskust ning Tallinna haridusametit, kelle abiga see projekt realiseeritud sai.

IMG_0812


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!