Huvitava Kooli nõukoja kõik 12 liiget on selgunud

19. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) algatuse Huvitav Kool ühiskondlikku nõukotta kuuluvad Swedbank Eesti juht Priit Perens, ettevõtja Heldur Meerits, Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid, Eesti Noorteühenduste Liidu nõukogu esimees Liina Hirv, režissöör Ilmar Raag, kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse tegevjuht Heidi Paabort, Oru põhikooli õpetaja ja Õpetajate Ühenduste Koostöökoja juhatuse esimees Krista Saadoja, Rocca al Mare kooli direktor Kaido Kreintaal, vabakutseline meediakonsultant Maris Hellrand, Tallinna ülikooli doktorant Taavo Lumiste ja SA Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi, teatas HTM-i pressiesindaja.

Pool nõukoja liikmetest on kutsutud ühiskondlikult aktiivsed kodanikud ning ülejäänud valiti haridussõprade seast avalikul mõttekonkursil, kuhu saatis ideekirjeldusi 65 inimest. Huvitava Kooli koordinaatori Pille Libliku sõnul on tal hea meel, et nõukoja koosseis on sedavõrd eriilmeline – tippjuhtidest ja ettevõtjatest loomeinimeste ning haridusspetsialistideni.

„Ootan huviga esimest kohtumist ja usun, et nõukogu liikmed oma mitmekülgsete kogemustega aitavad fookustada avalikkuse tähelepanu lahendamist vajavatele ülesannetele hariduses,” ütles Liblik ja märkis, et mõttekonkursile esitatud ideed ja arutelud kooli huvitavamaks muutmiseks on suurepärased. „Samas peame astuma järgmise sammu, sest ilma konkreetsete plaanide ja eesmärgistatud tegevusteta võib see jäädagi pelgalt mõttevahetuseks,” rõhutas ta.

Huvitava Kooli nõukoda koguneb esmakordselt 26. novembril, mil on plaanis tõsta arutelu keskmesse nii õpilaste kui õpetajate koolirõõmu temaatika. Nõukoda arutab, milline saaks olla riigi järgneva kuue aasta strateegiline realistlik tegevuskava, mille tuntavad tulemused jõuaksid meie põhikoolide ja gümnaasiumide lõpetajateni.

Huvitava Kooli nõukojalt oodatakse ettepanekuid, millistes põhimõtetes peaksime ühiskondlikul tasandil kokku leppima, et kool oleks huvitav kõigile ning et seal tahetakse nii õppida kui ka töötada. Algatuse eesmärk on peegeldada ühiskonna ootusi koolile ja haridusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!