Koolijuht suutku oodatust kümme korda rohkem

29. nov. 2013 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Tartus 21. ja 22. novembril kümnendat korda toimunud Haridusportaal.ee konverentsi peaesineja, juhtimiskonsultant Sukhvinder Singh Chopra oli kaugelt maalt − Singapurist. Ta jagas kogemusi oma kodumaa hariduse eduloost ning osales ka lõpudiskussioonil koos meie meeste, haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu juhi Kalle Küttise ning maaomavalitsuste liidu tegevdirektori Ott Kasuriga. Arutelu teema oli, millist juhti vajab edukas haridussüsteem.

Chopra soovitas igal juhil uurida esmalt õpetajate ootusi ning korrutada need kümnega, sest juht peab suutma saavutada rohkemat, kui oodatakse. Ta oli pannud tähele meie kriitilisust nii enda kui ka üksteise suhtes ning arvas, et koolijuht võiks mõista, et kõigil pole Pentium 10 tasemel ajud. Chopra tahtis teada sedagi, kas meie koolijuhid vastavad ühtemoodi, kui peaksid sõnastama hariduselus järgmise viie või kümne aasta lahendust vajavad probleemid.

Kalle Küttise sõnul peab direktor olema vaimne liider, mitte katusetõrvaja ja remondikorraldaja, ning valdaval osal võiks olla doktorikraad.

Ott Kasuri rõhutas, et eeskätt peab direktorit usaldama kohalik kogukond. Paljud meie koolijuhid ongi ka volikogude eesotsas.

Aasta haridusjuhi auhinna pälvis Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Luisk, II preemia Mäetaguse põhikooli direktor Tarmo Valgepea ja III preemia Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaia juhataja Ingrid Ustav.

Haridusportaal.ee korraldatud konverentsil „Riik, kohalik omavalitsus ja ettevõtlus hariduses” osales 250 kooli- ja omavalitsusjuhti, avatud oli mess „Ärimaailm haridusasutustele”.

Konverentsi korraldaja, haridusportaali juhi ja Krabi põhikooli direktori Ale Sprenki sõnul oli konverentsi eesmärk luua keskkond, kus sättida mõtteid selles suunas, kuidas praegust mõningast kaost enda kasuks pöörata ja tulla sellest välja nii, et liiguksime kõik paremuse suunas ja laps võidaks kogu eluks.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!