Narkovaba kool on võimalik!

29. nov. 2013 Märt Sults Tallinna kunstigümnaasiumi direktor - Kommenteeri artiklit

Tallinna kunstigümnaasium korraldab juba mitmendat aastat järjest õpilastele üllatuskontrolle narkootiliste ainete omamise ja jääknähtude tuvastamiseks. Meie koolil on väga hea koostöö MTÜ Narkovaba Kooli, politsei- ja piirivalveameti ning Kesklinna politseijaoskonna noorsooteenistusega. Iga õppeaasta algul tutvustame õpilastele ka narkokoerte tööd.

Viimati külastas kaks künoloogiateenistuse neljajalgset töötajat koos saatjatega meie kooli 12. novembril. Reidist oli teadlik vaid kooli juhtkond, kelle saatel politsei koos koertega klasse kontrollis. Otsiti keelatud aineid, sealhulgas tubakatooteid. Koertele leidmisrõõmu ei jagunud, sest keelatud aineid õpilastelt ei leitud.

On hea meel tõdeda, et Tallinna kunstigümnaasiumi õpilased, lapsevanemad ja õpetajad ei protesti taoliste operatsioonide vastu. Ka ei tekita politseireid arvamust, et koolis on probleeme keelatud ainetega. Vastupidi – reidid on andnud kinnitust, et oleme õigel teel, sest juba poolteist aastat ei ole reidid tuvastanud meie koolis, õpilaste ega nende asjade juures narkootilisi aineid ega jälgi keelatud ainetest.

Kutsun kõiki Tallinna koole üles endale ise narkokontrolle kutsuma. Praegu on see mõneski koolis tabuteema ja kool ei lase kontrollijaid isegi koolimajja sisse, väites, et probleemi ei ole. Kardetakse kooli maine pärast. Aga maine langeb nagunii, sest negatiivne info levib õpilaste hulgas väga ruttu.

Kutsun kõiki koole üles alustama totaalset sõda narkootikumide ja lahjade alkohoolsete jookide kasutamise vastu õpilaste hulgas. Seda vähkkasvajat ei tohi eitada ega eirata, seda tuleb opereerida.

Kutsun koolijuhte üles avama koolide uksed politsei narkokoertega meeskondadele ja MTÜ Narkovaba Kool ekspertrühmadele. Nii me saame tõhusalt ennetada ja välistada uute narkomaanide teket.

Kodanikujulgust meile, lapsevanemad, koolijuhid, haridusjuhid, linnajuhid!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!