Täna avati innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory

12. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval avati Mustamäel Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory, mis on TTÜ pressitalituse teatel ainulaadne keskus, kus kohtuvad innovatsioon, teadus, äri ja õppimine. Keskus loob sünergilises koostöös kasu Eesti riigile, majandusele, haridusele ja teadusele ning toetab Eesti konkurentsivõimet ning innovatsiooni laiemalt, ka rahvusvaheliselt.

„Mektory on eelkõige koostöö ettevõtete ja ülikoolide vahel ja seda nii sisult kui ka vormilt. See on ere näide, et on võimalik ühes keeles rääkida nii äriinimestel kui ka teadlastel. Majja on oma panuse andnud enam kui 50 ettevõtet. Pakume suurepärast kaasaegse tehnoloogiaga keskkonda aga ka sooja ja õdusat suhtlemiskohta,” kinnitas Tea Varrak, TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor ning innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory direktor. Varraku sõnul saadi maja avamisel palju positiivset tagasisidet ning Eesti äri- ja poliitikatippudel tekkis palju ideid, mida Mektorys ja Mektory asukatega koos teha.

Mektory 4450 m² suuruses majas on loodud võimalused tehnoloogia loovaks rakendamiseks ja tulevikuideede genereerimiseks. Seal asuvad prototüüpimise laborid, ettevõtete demokeskused, näitusesaal, eri kultuuride toad, töökojad igas vanuses inimestele. Majja oodatud on nii lapsed, üliõpilased, õppejõud kui ka ettevõtjad. On loodud õhkkond, kus iga inimene tunneb end koduselt ja mõistab, kui põnev ja elulähedane on tegelikult tehnoloogiamaailm. Mektory maja on avatud kuus päeva nädalas, uuest aastast seitse päeva nädalas.

Mektory keskuses on tänasest avatud ka Energia Avastuskeskuse näitus, Ericsson Connecticity Room, Logistika ja tarneahela juhtimise innovatsioonilabor ning Samsung Digital Academy ruumid.

MEKTORY on mugandatud akronüüm sõnadest Modern Estonian Knowledge Transfer Organization For You ehk kaasaegse Eesti teadmussiirde organisatsioon.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!