Tartu Raatuse kool pälvis Euroopa Komisjoni tunnuskirja

19. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 15. novembril anti Tallinna ülikoolis Tartu Raatuse koolile pidulikult üle Euroopa Komisjoni ning haridus- ja teadusministeeriumi tunnuskiri „Aasta võõrkeelealane tegu 2013”. Tunnustus saadi varajase saksa keele õppe läbiviimise ja saksa keele populariseerimise eest Tartu linna lasteaedades õppivate laste ja nende vanemate hulgas.

Algatuse „Varajane saksa keel” eesmärkideks on saksa keele populariseerimine, laste ja nende vanemate motiveerimine, julgustamine ja suunamine saksa keele õppimise juurde. Varajane saksa keele õpe toimub laulu, tantsu, rütmilise tegevuse ja mängu abil, keele jäljendamise ning näitlemise kaudu.

„Jätkusuutlikust näitab see, et peale lasteaia lõpetamist on võimalik jätkata saksa keele õppimist Tartu Raatuse kooli 1. klassis. Tegemist on ainsa sellise pretsedendiga terves Tartu linnas,” ütles auhinda vastu võtnud varajase saksa keele õpetamise eestvedaja Imbi Mesila.

Varajase saksa keele õppemetoodika sihtrühmaks on lapsed vanuses 3–10. Projekti mõjul on varajase saksa keele õpe Tartu lasteaedades suurenenud.

Kui 2009. aastal viidi projekti läbi ainult ühes lasteaias, siis 2011. käis töö juba kaheksas ning eelmisel õppeaastal koguni kümnes lasteaias.

„Algatus on tänaseks Tartust levinud ja käivitunud mitmes maakonnas – Harju-, Pärnu-, Lääne- ja Valgamaal ning Tallinnas. See näitab, et kasusaajate hulka on võimalik perspektiivis veelgi laiendada,” sõnas Tartu Raatuse kooli direktor Toomas Kink.

Euroopa Komisjoni ning haridus- ja teadusministeeriumi tunnuskiri „Aasta võõrkeelealane tegu 2013” on rahvusvaheline tunnustus, millega kaasneb ka kinkekaart TEA kirjastuselt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!