Toimetulekukoolide teabepäev Pärnu toimetulekukoolis

18. nov. 2013 Marju Trumsi Pärnu Toimetulekukooli direktor - Kommenteeri artiklit

Igal õppeaastal toimub toimetulekukoolidele suunatud teabepäev, mille eesmärgiks on oma valdkonna aktuaalsete teemade käsitlemine, info ja kogemuste jagamine ning kohalike olude tutvustamine. Teabepäeva korraldamise traditsioon sai alguse 1999. aastal, ettevõtmise algatajaks oli Kosejõe kool. Tänavu 1. novembril peeti Pärnu toimetulekukoolis neljateistkümnendat teabepäeva.

Kokku oli tulnud üle 80 pedagoogi 13 koolist. Teabepäeva juhatas sisse moderaator Kaidor Kahar. Avasõnad ütlesid Pärnu linnavalitsuse esindajalt Katrin Uutsalu ja direktor Marju Trumsi. Külalisi tervitasid lõbusa etteastega kooli õpilased muusikaõpetaja Kairi Kuuse juhendamisel.

Esimese ettekande tegi Pärnu toimetulekukooli õppealajuhataja Helen Luik, kes rääkis lisa-aastate ja lisaõppe tõlgendamise küsimustest 9. klassis. Eelnevalt oli vastavasisuline küsimustik edastatud teabepäeval osalevatele koolidele. Oma ettekandes tegi Luik kokkuvõtte laekunud arvamustest, millele olid lisatud HTM-i esindaja kommentaarid.

Füsioteraapia tegevustest ja toimimisest Pärnu toimetulekukoolis andis põhjaliku ülevaate kooli füsioterapeut Ester Lebedeva. Päevakeskuse Käo Pae keskuse eripedagoogilise töö juht Kati Kiiver tõi välja PCS piltide olulise rolli õppetööd toetava osana.

Õppimisvõimalustest ja kooli igapäevategemistest Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskoolis rääkisid eripedagoogikatalituse juhataja Helgi Nööp ja eripedagoogika talitluse mentor Liina Kikas.

Pärnu toimetulekukooli õpetaja Marika Heindla tegi ettekande teemal: „Õppematerjal aastaringi paremaks mõistmiseks intellektipuudega I–II arengutasemega õpilastele”. Tegemist on magistritöö käigus koostatud õppematerjaliga: temaatilised luuletused, luuletuste sisu toetavad värvilised teemapildid ning töölehed õpilasele aastaringi paremaks mõistmiseks.

Moderaator Kaidor Kahar võttis sisutiheda ja toreda päeva kokku ning teabepäeva lõpus anti maskott Mihkel üle järgmise õppeaasta teabepäeva korraldajatele Tartu Kroonuaia koolist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!