TTÜ-s algab kohe välistudengite teabepäev

19. nov. 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna kell 11 algab Tallinna Tehnikaülikoolis SA Archimedese korraldatud esmakordne välistudengite töövõimaluste infopäev „Work in Estonia”, mis viib kokku Eesti tööandjad ja  Eestis õppivad välistudengid, tutvustades tööandjatele välistudengitega seotud seadusandlust ja tudengitele Eesti ettevõtete organisatsioonikultuuri, teatas SA Archimedese pressiesindaja.

Kella 17-ni kestev infopäev on jagatud kolmeks paralleelseks osaks – üks suunatud tudengitele, teine ettevõtjatele ning kolmas kujutab endas töömessi, millel ettevõtja ja tudeng saavad vahetult suhelda. Infopäeval esinevad ettekannetega politsei- ja piirivalveamet, maksu- ja tolliamet ning teenusmajanduse koda. Lisaks ettekannetele tuuakse infopäeval välja edulugusid ja antakse näpunäiteid, kuidas välistööjõudu rakendada.

„Välistööjõu vajadus on Eestis üha suurem ning välistudengite näol on meil siin suurepärane haritud ja aktiivne inimeste grupp, kes on motiveeritud töötama meie ettevõtetes ning looma meie tööandjate ja Eesti riigi jaoks lisandväärtust,” kommenteeris Archimedese välisturunduse juht Raul Ranne.

Eestis on kraadiõppes õppivate välistudengite arv viimase viie aasta jooksul kahekordistunud. 2013. aasta sügise seisuga õpib Eestis üle 2000 kraadiõppe välistudengi, lisaks õpib Eestis igal aastal üle 1000 vahetusüliõpilase.

SA Archimedes on rahastanud Euroopa Sotsiaalfondi toel Eesti ülikoolide turundustegevusi nii Hiinas kui mujal maailmas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!