Eesti aitab Ukrainal edendada haridust

18. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Detsembris algas Eesti ja Ukraina koostööprojekt, mille eesmärgiks on toetada Ukraina Lvovi piirkonna haridusasutusi säästvat arengut edendava hariduse demokraatlikul integreerimisel õppetegevustesse ja otsustusprotsessidesse, teatas koolitus- ja nõustamiskeskus Hared.

Projekt toetab ühelt poolt Ukraina haridustöötajate ja õpetajate püüdlusi suurendada õpilaste ja lapsevanemate keskkonnateadlikkust ning teiselt poolt aitab demokraatlikul viisil välja töötada ja rakendada põhimõtteid säästvat arengut toetava hariduse integreerimiseks haridusellu.

Projekti käigus vahendavad MTÜ Hared ja MTÜ Lehola Keskkonnahariduskeskus Eesti haridusasutuste kogemusi ja meetodeid, et Lvovis asuv keskkonnahariduskeskus Resource Informative Centre for Sustainable Education (RISE) saaks aidata koolidel ja lasteaedadel demokraatlikul viisil üle minna keskkonnateadlikkust kujundavale haridusele. Projekt keskendub kogemuste vahetamisele, keskkonnateadlikkuse tõstmisele ja arengudokumentide koostamise juhtimisele.

Koostatud kontseptsiooni, õppematerjalide ja tegevuskavade abil saavad RISE keskus, Lvovi haridusasutused ja kohaliku võimu esindajad jätkata Lvovi haridusasutustes tegevusi iseseisvalt pärast Eesti partnerite lahkumist.

Koolitus- ja nõustamiskeskusel Hared ja Lehola keskkonnahariduskeskusel on pikaajaline kogemus koostöös koolide ja lasteaedadega keskkonnahariduse põhimõtete väljatöötamisel ja rakendamisel. MTÜ Hared on 2000. aastast teinud koostööd Hollandi sihtasutusega Foundation for Permanent Education (FPE) demokraatia ja keskkonnateadlikkust edendavate projektides.

Projekti otseseks kasusaajaks on Ukraina partnerkeskus RISE ning kuue kooli ja lasteaia lapsed, vanemad, õpetajad ja juhtkond, samuti Lvovi Frankivskiy rajooni haridustöötajad. Kaudseteks kasusaajateks on terve regiooni koolid, lasteaiad ning nende lapsed ja lastevanemad, sest saadud kogemuste ning projekti käigus koostatud strateegiliste dokumentide, tegevuskava ja õppematerjalide abil saavad Ukraina partnerkeskus ja kaasatud haridusasutused muuta kõik regiooni lasteaiad ja koolid keskkonnateadlikumaks.

Projekti rahastab Eesti välisministeerium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!