Eesti Teadusagentuuri juhatuse liikmeks valiti Krista Aru

16. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesti Teadusagentuuri nõukogu valis Eesti Teadusagentuuri juhatuse liikmeks Krista Aru, kes on varasemalt olnud Eesti Rahva Muuseumi ning Eesti Kirjandusmuuseumi direktor, teatas Eesti Teadusagentuuri pressiesindaja.

Aru on rahvusringhäälingu nõukogu liige, SA Vanemuine nõukogu liige, maaülikooli kuratooriumi liige ning Tartu ülikooli ajakirjanduse, kommunikatsiooni- ja infoteaduste instituudi külalisõppejõud. Krista Arul on filosoofiadoktori kraad kultuuriuuringute valdkonnas.

Krista Aru sõnul kandideeris ta eelkõige selleks, et „Teadmistepõhine Eesti” ei jääks ainult sõnapaariks, vaid suudaks Eestis tegelikkuseks muuta Humboldti aegumatu idee „haridus teaduse kaudu”. „Soovin rakendada oma seniseid kogemusi, et teadusagentuurist saaks avatud meele- ja suhtlemislaadiga kaasaegne Eesti teadusmaailma ja selle arenguid kujundav organisatsioon,” sõnas Aru.

Eesti Teadusagentuuri juhatus on kaheliikmeline. Juhatuse liige valiti aastateks 2014–2018 ning tema ülesandeks on sihtasutuse haldusküsimuste korraldamine, teadusagentuuri tegevuse planeerimine ning kaasamis- ja osalustegevuste koordineerimine. Konkursile esitati viis avaldust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!