eTwinning avardab silmaringi

6. dets. 2013 Ela Raide Puhja lasteaia õpetaja - Kommenteeri artiklit

Liitusin eTwinningu projektiga „A year with the Birds” („Aasta koos lindudega”), mille algatas Leedu õpetaja. Projektiga oli detsembri alguseks liitunud 127 õpetajat 15 riigist. Eestile eksootilisemad on Kreeka, Malta, Portugal, Hispaania ja Türgi.

Lastele pakuvad linnud huvi. Vaatleme neid, teeme neist pilte, postitame blogisse, mida lapsed lindudest arvasid, loeme, mida lapsed teistes maades postitavad. Meie järgmine ülesanne on lindudele söögimajade tegemine. Pärast võrdleme neid teistes riikides tehtud söögimajadega. Põnev, kes kus söögimajades käima hakkab. Meil tõenäoliselt tihased, sekka mõni leevike. Aga Hispaanias ja Portugalis? Meie projekt kestab kevadeni. Meie lapsed on nelja-viieaastased, teistes maades on ka koolieelikuid. Sel aastal ehime lasteaia jõulupuu paberist volditud linnukestega, mis me saime Leedu lasteaialt. Saatsime oma linnukesed vastu.

Arvan, et enne kooliminekut laps arvuti taga palju olema ei peaks. Samas läheb arvutioskust järjest rohkem vaja. Hea, kui lapsed näevad, mida arvutis võimalik teha on, et see pole ainult mängimiseks, vaid seal on võimalik ise midagi luua. Näiteks laulsime ja tantsisime eesti rahvatantsu midrilinnust. Võtsime selle linti, teeme ingliskeelsed subtiitrid ja paneme teiste maade lastele vaatamiseks üles. Laulus tegi midrilind aias palju kurja. Meie versioonis hirmutab jahimees linnu minema, mitte ei lase maha.

Miks on eTwinning lasteaias vajalik? Eelkõige avardab see nii õpetajate kui ka laste silmaringi. Kui leedu lapsed saatsid meile oma foto, veetsid lapsed palju aega pildi ees, arutades, miks on mõne lapse nahavärv tumedam, kus nad elavad, millist keelt räägivad. Nii tekib huvi maailma ja teiste keelte vastu. Kui tead, mis toimub väljaspool Eestit, mõistad paremini ka kodus toimuvat ning oskad seda rohkem hoida ja väärtustada. Päris palju olen projekti käigus õppinud infotehnoloogia vallas. Näiteks värskenesid mu PowerPointi-teadmised. Mina olen olnud lasteaiaõpetaja kõigest aasta, aga vanemad kolleegid räägivad, et ühel hetkel tahetakse ikka midagi uut ja põnevat. eTwinning pakub palju tänuväärset vaheldust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!