Haridusministeeriumis tunnustati noorsootöötajaid

18. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Möödunud reedel pärjati haridus- ja teadusministeeriumis tänavusteks parimateks noorsootöötajateks Marko Ool, Arnek Grubnik ja Aare Lepiksaar. Parimateks koolitajateks nimetati Piret Jeedas ja Marek Mekk. Lisaks said tunnustuse kaks noortetegu, üks koolikeskus ja neli koostööprojekti, teatas Eesti noorsootöö keskus.

Noortetegudena tõsteti tänavu esile Madis Liiveri eestvedamisel toimunud Kehtna noorte Garaažikino ja Kris Süldi korraldatud Viljandi tänavakultuurifestivali BASH 2013. Lisaks tunnustati Viimsi kooli teadmisekeskust Collegium Eruditionis eesotsas Peeter Sipelgasega.

konverents-289Koostööprojektidest kahe puhul olid kokku saanud noorsootöö ja kool. Neist Pärnus oli koostöö veduriks kunstikool eesotsas Kristel Kallauga, Tartus aga sai Hele Riit-Välliku eestvedamisel alguse noortekeskuste ja koolide ühisprojekt „Innustavad teod kooliraskustes noortele”. Tartumaalt leidis tunnustust ka Tartumaa avatud noortekeskuste koostöövõrgustik, mille eestvedajaks on Triin Raudoja. Noorsootöö valdkondade ülese koostöö eripreemia pälvis Pärnu õppenõustamiskeskuse sotsiaalnõustaja Ülle Laursoo.

Enim silma paistnud noorsootöötaja tiitli said Marko Ool Tallinna spordi- ja noorsootöö ametist, Arnek Grubnik Muhu vallast ning Keila noortekeskuse erinoorsootöötaja Aare Lepiksaar. Enim silmapaistva koolitaja tiitli pälvisid Piret Jeedas ja Marek Mekk.

Noorsootöötajaid tunnustati eelmisel nädalal toimunud noorsootöö nädala käigus, mille fookuseks sel aastal oli noorsootöö võimaluste tutvustamine noorte tööle aitamisel. Noorsootöö nädalat korraldab ministeeriumi hallatav riigiasutus Eesti Noorsootöö Keskus.

Eestis on hinnanguliselt 5000 noorsootöötajat. Ministeerium tunnustas noorsootöötajaid juba kaheksandat aastat.

konverents-321


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!