Kunsti- ja muusikatudengid lõid kuvandeid Eesti juubeliks

9. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 10. detsembril avatakse Tallinnas Rotermanni soolalaos (Ahtri 2) näitus konkursile „EV 100 – Eesti helis ja pildis” laekunud töödest, mille autorid on Eesti kunstiakadeemia ning Eesti muusika – ja teatriakadeemia tudengid või hiljutised vilistlased.

Eesti tähistab 2018. aastal 100. aastapäeva ja on ühtlasi Euroopa Liidu eesistujamaaks. Sellega seoses vajab Eesti enda esitlemiseks kuvandit. Riigikantselei korraldatav lõplik identiteedikonkurss leiab aset küll mõne aasta pärast, ent mõtete kogumise protsess on alanud. Sellesse protsessi panustas ka noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud ideekonkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis”, teatasid korraldajad.

Konkursi käigus moodustati ühest graafilisest disainerist ja ühest heliloojast koosnevad loovüksused, kelle ülesandeks oli luua harmooniline audiovisuaalne kuvand, mis koosneb graafilisest identiteedist ja helimotiivist.

Konkursile valitud kandidaatidest moodustusid järgnevad loovüksused: Einike Leppik ja Miina Leesment, Sylvia Köster ja Judith Parts, Roman Lihhavtsuk ja Kadri Laanes, Moonika Maidre ja Gert-Ott Kuldpärg, Viktor Gurov ja Taavi Tulev, Katrin Nõu ja Alvin Raat.

Parim loovüksus pälvib riigikantseleilt rahalise auhinna, eriauhinna annab välja ka kino Sõprus.

Konkurss toimus „Access” projekti raames, mida rahastakse Kesk-Läänemere Interreg IV A programmist.

Konkursi kaasrahastaja oli Eesti Riigikantselei ning kaaskorraldaja Artupcareer.net.

Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!