Linnade liit muretseb õpetajate palga pärast

18. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesti Linnade Liit saatis kolmapäeval riigikogu kultuurikomisjoni esimehele Urmas Klaasile avaliku kirja, milles tunneb muret õpetajate töökohtade säilimise ja valitsuse poolt lubatud palgatõusu ootuse realiseerumise üle 2014. aastal.

Liidu tegevdirektori Jüri Võigemasti allkirja kandvas kirjas märgitakse, et kuigi riigikogu on vastu võtnud riigieelarve seaduse, kus kajastuvad muu hulgas ka 2014. aasta hariduskulude vahendid 205 miljonit eurot, ei ole omavalitsusliitudel ega ka kohalikel omavalitsustel informatsiooni järgmise aasta õpetajate tööjõukulude katmiseks vajalike vahendite mahtude kohta. Samuti puudub info haridustoetuse võimaliku jaotuse kohta kohalike omavalitsuste vahel.

„Uus eelarveaasta on kohe algamas ning uute, vastvalitud volikogude koosseisudega valimisperioodi alustanud kohalikud omavalitsused on mures hariduskulude rahalise katte, õpetajaskonna töökohtade ja lubatud töötasu tõusu tagamise küsimuste pärast. Ka käesoleva aasta 22. oktoobril Riigikogu rahanduskomisjonis parlamentaarsel kuulamisel osalenud omavalitsusliitude esindajad ei saanud kinnitust haridusvaldkonna rahastamise küsimuste lahendamise vajadustega arvestamisele, sh õpetajatele lubatud palgatõusu katteks vajalike vahendite ja tugiteenuste rahastamise vajadusega arvestamisele riigieelarves,” seisab kirjas.

Kirjas küsitakse otse, kuivõrd on riigikogu kultuurikomisjonil informatsiooni õpetajate töötasude tõusu katte ja hariduskuludeks eraldatavate toetusfondi vahendite jaotuse osas ning kas kohalikud omavalitsused võivad algava eelarveaasta eelarveid ja tegevusi kavandades eeldada, et 2014. aasta haridustoetuse jaotuse arvestustes lähtutakse 2013. aastal vahendite jaotuse arvestuste aluseks olnud mudelist ning põhimõtete muutmise taotluse korral arutatakse kavad läbi riigikogu kultuurikomisjoni ning omavalitsusliitudega või tuleb eeldada mingeid muid arenguid.

Kiri viitab ka 2013. aasta hariduskulude toetuse jaotuspõhimõtete veebilingile.

„Hariduselu korraldamine moodustab olulise osa kohalike omavalitsuste vastutusalast ning haridustöötajad olulise osa kohalike omavalitsuste töötajaskonnast. Kohalikud omavalitsused on eluliselt huvitatud sellest, et haridusvaldkonna ülesandeid oleks võimalik parimal viisil täita ning tagada kindlustunne õpetajatele nende töökohtade püsimise ja riigieelarvest eraldatava haridustoetuse pinnal kujuneva töötasu piisavuse perspektiivist,” kirjutab linnade liidu juht.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!