Mesimummi lasteaed tähistab jõulusaginas 60. sünnipäeva

18. dets. 2013 Anneli Paulus Viljandi lasteaia Mesimumm Õiemesila rühma õpetaja - Kommenteeri artiklit

Detsembrikuu saabumine on tähendab laste jaoks ääretut rõõmu – lõpuks ometi jõuab kätte aeg, mil iga hommik algab sussi sees ootava üllatusega. Ja ega täiskasvanudki vähem põnevil ole! Eriti lasteaednikud, kellest jõulutunne ei saa kohe kuidagi mööda minna, nähes iga päev siiralt õnnelikke lapsi teatamas, mida päkapikk kellelegi jälle on toonud.

Viljandi Mesimummi lasteaias jõuavad usinad askeldajad jõulusagina keskel pidada ka oma lasteaia sünnipäeva. Sel aastal tähistatakse väga olulist aastapäeva 60/6. Mesimummi lasteaed kui lasteasutus jõuab väärikasse ikka – täitub 60 aastat. Uus maja, mis igapäevaselt mesimummidest sumiseb, saab aga alles 6-aastaseks.

Mesimumm3Jõulutunne poeb mesimummide majja juba detsembrikuu saabudes. Kolmandat aastat järjest tähistab kogu lasteaiapere advendiaja algust vaikse jõulumeeleolus õhtuga. Vanemad saavad nautida laste esinemist ja seejärel üheskoos meisterdada. Sel korral valmistasid lapsed koos emade-isadega kellukesi, millega kaunistati lasteaia õuealal põõsad ja puud. Väikeseks traditsiooniks on kujunenud õhtu lõpetuseks õues ühine teejoomine ja piparkookidega maiustamine.

Detsembri alguses toimuv advendiõhtu avab meie jaoks ametlikult jõuluhooaja. Sel aastal pühendasime õhtu ka lasteaia saabuvale sünnipäevale, avades selle puhul tordinäituse. Nii peredel kui ka igal lasteaia töötajal oli võimalus osaleda ja meisterdada üks mittesöödav tort. Näitus kujunes tõeliselt uhkeks – torte saabus ettearvamatult palju! Näitusel avanevat vaatepilti on raske sõnadesse panna – on lihtsalt imetlusväärne, milliseid kunstiteoseid pered on valmis meisterdanud. Rõõmu nendest jätkub kauemaks, sest nii mõnegi tordi saavad lapsed pärast näituse lõppu omale rühmadesse mängimiseks.

Koostöö peredega ei piirdunud lasteaia sünnipäeva käigus ainult tortide valmistamisega. Nimelt otsustati sügisestel kokkusaamistel vanematega, et lasteaia sünnipäevaks meisterdavad töötajad endale ja iga pere oma lapsele mesimummi mütsi. Tänaseks on tänu vanemate osavõtlikkusele sellest ideest sündinud meie maja uus sümbol! Lisaks erinevatele üritustele saame kevadel soojade ilmade saabudes mesimummide mütse kanda ka jalutus- ja õppekäikudel. Nii ei jää kellelgi märkamata, et just mesimummid on liikvel. Taaskord on lapsevanemad näidanud on pühendumist lasteaiaelule.

Kohe ongi kätte jõudmas lasteaia sünnipäev, millest saab suur pidupäev nii väikestele kui ka suurtele mesimummidele. Ja ka endistele mesimummidele, kes tänaseks on meie tarust välja lennanud! Oleme suure tähtpäeva puhul külla kutsunud meie maja endised õpetajad. Noore töötajaskonna tõttu on aastate jooksul paljudel inimestel, kes nüüdseks on leidnud põhikoha linna teistes lasteaedades, olnud võimalus töötada meie majas asenduskohal. Kaks mesimummi on meie majast lennanud lausa juhiks teistele mesitarudele!

Loomulikult ei puudu sünnipäevalt ka kingitused! Aga kingituse teeb hoopis sünnipäevalaps Mesimumm ise – iga väike mesimumm saab omale lasteaia sümboliga helkuri, et ka pimedal ajal ringi liikudes särada!

Detsembrikuu jõulusagin on täies hoos! Laste siiras jõuluvana ootuse aeg on toonud jõulutunde ka täiskasvanute südamesse. On ju üheskoos peredega esimesed piparkoogidki söödud! Mesimummid sätivad sünnipäevakostüümid selga ja soovivad kõigile imeilusat jõuluaega ja kaunist uut aastat!

Mesimumm1


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!