Noorsootöö nädal keskendub noorte tööeluks ettevalmistamisele

9. dets. 2013 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval algas kolmas üle-eestiline noorsootöö nädal, mille fookuses on tänavu noorsootöö võimaluste tutvustamine noorte tööle aitamisel.

Noorsootöö nädalaga soovitakse tähelepanu pöörata noorsootöö kaudu loodavatele võimalustele töökogemuse omandamiseks, tööelu paremaks tundmiseks ning selliste oskuste ja teadmiste omandamiseks, mis aitavad noorel tööturul kindlamas seisus olla.

„Paljud uuringud, mis käsitlevad tööandjate ootusi noorte teadmistele ja oskustele, toovad esile sotsiaalsete oskuste olulisust, noorsootöö uuringud aga, et just nende kujunemisele noorsootöö kaasa aitab,” selgitas Eesti noorsootöö keskuse direktor Edgar Schlümmer.

Noorsootöö nädala üldeesmärk on anda noorsootöö tegijatele võimalus oma head tööd esile tõsta kohalikul ja riiklikul tasandil nii otsustajate kui ka laiema avalikkuse silmis. Noorsootöö nädal kulmineerub 13. detsembril toimuva noorsootöö inspiratsioonipäevaga, kus võetakse kokku lõppeva noorsootöö strateegia raames toimunud arengud, vaadatakse tulevikku ning samuti tunnustab haridus- ja teadusminister noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid.

Noorsootöö nädalal viiakse üle Eesti asuvates noortekeskustes, noorteühingutes ja huvikoolides läbi  temaatilisi teavitussündmusi, diskussioone ja muid noorsootöö-alased tegevusi. Täpsemad tegevused ja ajakava leiab noorsootöö nädala kalendrist www.entk.ee/kalender.

Noorsootöö nädalat korraldab noorsootöö keskus ja toetab Euroopa Sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!