Barbara Noor – noorte hea tahte saadik Taanis

17. jaan. 2014 Karl Kello - Kommenteeri artiklit

Saaremaalt pärit üliõpilane Barbara Noor on esitatud noorte hea tahte saadikuks Taanis.

Barbara õpib ärijuhtimist ja majandust Aalborgi ülikoolis. Hea tahte saadiku ülesanne on tutvustada Taanit koduriigi noortele, jagada kogemusi üliõpilasvahetusest ja rahvusvahelistest karjäärivõimalustest. Programmile YGWA pandi Taanis alus paar aastat tagasi. Teadus- ja kõrgharidusminister Morten Østergaardi sõnul on 2020. aastal Taanis väidetavalt puudu 21 000 kõrgharidusega töötajat, seega on ülimalt oluline teadvustada noori õppimis- ja töötamisvõimalustest Taanis. Østergaardi järgi on häid tulemusi juba märgata: noored saadikud ühendavad Taani oma koduriikidega isiksuse tasandil.

„Määramine hea tahte saadikuks on mulle au, olen väga elevil,” ütleb Barbara Noor. „Paar nädalat tagasi arutasime kokkusaamisel Kopenhaagenis, kuidas Taanit edukamalt propageerida. Kokku on noori saadikuid üle maailma ca 350. Üldpilt oli kirju, esindatud olid USA, Kanada, Soome, Rootsi, Norra, Kreeka, Küpros, India jt. Eeldatavasti oli ka veel eestlasi, aga kuna ruum oli osalejaid täis, ei avanenud võimalust kõigiga tutvuda.

Mul oli ammune soov minna välismaale õppima, aga esialgu sai takistuseks infopuudus. Taani läksin 2011. aastal. Sain diplomi turunduses, praktika viisin läbi Poolas värbajana, pärast seda asusin Taanis bakalaureusekraadi omandama. Peaksin lõpetama tuleva aasta augustis. Enamik Eesti üliõpilasi on Tallinnast ja Tartust.

Mis pärast lõpetamist saab? Valikuvõimalusi on. Praegu otsin praktikakohta, mõtlen Šveitsi või Inglismaa peale, et kirjutada praktika ajal ühtlasi oma semestriprojekti. Kui tekib hea töövõimalus, jätkan pärast bakalaureust tõenäoliselt Taanis. Mõte liigub aga ka sinnapoole, et tulla Eestisse tagasi, nagu kaas­õpilastelgi. Pikemas perspektiivis tahan töötada ikkagi Eestis, eelistatavalt turundusvaldkonnas ja suhteliselt väikses ettevõttes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!