Eesti Ameerika Fond toetab ajutiselt Eesti ülikoolide ühist meditsiinialast õppekava

8. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti Ameerika Fond (EAF) toetab 2014/2015. õppeaastal Tartu ülikooli (TÜ) ja Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) ühist biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika magistriõppekava 28 000 dollariga, et säilitada ülikoolide ühisõppekava senisel kujul, teatas TÜ pressiesindaja. Edaspidi peaks olema võimalik katta õppekava säilitamiseks vajalikud kulud riiklikest toetustest.

Eesti Ameerika Fondi asutaja ja esimehe Ago Ambre sõnul on fondil juba selle loomisest saadik olnud selge huvi aidata kaasa Eesti tervishoiu arendamisele. „Eesti Ameerika Fondi juhatus mõistab, kui oluline on meditsiinitehnoloogia tippspetsialistide ettevalmistus Eesti riigile ja seetõttu on meil hea meel, et saame õppekava toetada,” kinnitas Ambre ning avaldas lootust, et tulevikus saab õppekavale olema tagatud ka piisav riigipoolne toetus.

TÜ õppeprorektor Martin Hallik kinnitas ühisõppekava jätkumise tähtsust ning avaldas mõistvat suhtumist olukorra osas, millesse TTÜ õppekava koordineerijana kõrghariduse rahastamise tingimuste muutmise käigus sattus. „Eesti Ameerika Fondi toetus võimaldab meil praegu õpetamist jätkata nii, et esimene lend ühisõppekaval õppijaid peaks 2015. aasta kevadel magistrikraadini jõudma. Tartu ülikool on fondile ja selle eestvedajale Ago Ambrele väga tänulik,” kinnitab Hallik.

2013. aasta sügissemestril avatud magistriõppekaval õpib 16 üliõpilast. Õppekava koordineerib TTÜ, õppeaineid õpetavad nii TTÜ kui ka TÜ õppejõud.

EAF-i suurprojekt meditsiinilise kõrgtehnoloogia ülekandeks algas juba paarkümmend aastat tagasi kompuutertomograafide ja röntgenkabinettide Eestisse toomisega ning erialase väljaõppe korraldamisega eesti füüsikutele USA-s. Fondi toel asutati TÜ biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika teadus- ja koolituskeskus.

Väliseestlaste algatusel loodud heategev Eesti Ameerika Fond loodi 1990. aastal. Fond vahendab suurannetusi ja stipendiume, mis edendavad Eesti tervishoidu, haridust, kodanikke ja institutsioone, noori ning puuetega lapsi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!