Kaasava hariduse edendajad saavad rahalist tuge

28. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Ühendused ja asutused saavad taotleda toetust kaasava koolikultuuri ja hariduskorralduse arendamiseks ning koolist väljalangemisohus olevate laste ja noorte probleemide ennetamiseks. Toetuste kogusumma on kaks miljonit eurot, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

Toetustega saab üldhariduskoolides ja lasteaedades edendada kaasava hariduse põhimõtteid ning suurendada nende suutlikkust riskirühma kuuluvate laste ja noortega tegelemisel. Seda eesmärki kandvate projektide toetustaotlusi võtab riigiasutustelt, kohalikelt omavalitsustelt ja nende allasutustelt, vabaühendustelt ning ülikoolidelt vastu Eesti noorsootöö keskus, mis on Euroopa majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored” rakendusüksus.

„Ligikaudu veerandil koolieelses eas olevatel ja põhikoolis õppivatel lastel esineb õpingute vältel probleeme,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse osakonna nõunik Tiina Kivirand. „Oluline on neid võimalikult varakult märgata ning pakkuda lastele õigeaegset abi ja tuge, et nad oleksid parimal viisil ja võimetekohaselt haridussüsteemi kaasatud.”

Toetuse taotlemiseks on oodatud tegevuskavad, mis arendavad kaasava hariduse kultuuri, tõstavad koolijuhtide, õpetajate, tugipersonali, haridus- ja sotsiaaltöötajate pädevust ning edendavad  ametkondade ja organisatsioonide vahelist koostööd. Samuti toetatakse projekte, mis keskenduvad mitmekesistele käitumisprobleemide ja koolikiusamise sekkumis- või ennetusmeetmetele. Projektides võib välja töötada tugispetsialistidele vajalikke hindamisvahendeid ja juhendmaterjale.

Taotlusvooru „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis” vahendusel jagatakse toetusi summas 1 991 372 eurot, minimaalne toetussumma on 170 000 eurot, mis eeldab pigem laiale osalejate ringile või süsteemiarendusele suunatud kestlikke projekte.

Programmi viib ellu haridus- ja teadusministeerium koostöös Eesti noorsootöö keskusega, partneriteks on justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium ning Norra Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit.

Lisainfot leiab veebilehelt www.entk.ee/riskilapsedjanoored.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!