Millest kirjutab 31. jaanuari Õpetajate Leht?

30. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Uued riigigümnaasiumid on rolli sisse elanud

Tänane Õpetajate Leht võtab vaatluse alla uued riigigümnaasiumid, mida hakati hiljuti haridusministeeriumi eestvedamisel looma. Riigigümnaasiumide pere on kasvanud praeguseks viieliikmeliseks, loonud ühise veebilehe, Facebooki grupi ja õpilasesinduste koostöökoja. Pooleaastane sisseelamisaeg on läbi ka uustulnukatel Jõgeva- ja Läänemaal.

Türki naeratuse järele

Õpetaja Lembit Jakobson kirjutab Õpetajate Lehes Türgi koolielust, millega ta tutvus Istanbuli lähedal asuvas väikelinnas Karamürzelis, kus toimus Eesti, Rootsi, Hispaania, Türgi ja Inglismaa koolide Comeniuse projekti Storyline töökoosolek, teemadeks eri riikide õppekavad.

Hariduslikud erivajadused

Haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse osakonna nõunik kirjutab tänases Õpetajate Lehes hariduslikest erivajadustest. Sõnapaar „hariduslik erivajadus” on muutunud igapäevase keelekasutuse osaks ja ka rahvusvaheliselt omamoodi ametlikuks terminiks, mida kiputakse erinevalt tõlgendama. Eri riikides käsitletakse mõistet erinevalt. Üldine tendents on aga, et kui veel kümmekond aastat tagasi seostusid sellega eelkõige puuded, siis nüüd mõeldakse hariduslike erivajadustega õpilaste all kõiki, kel ühel või teisel põhjusel on oht jääda kõrvale võimetekohasest haridusest.

Muuseumipedagoogika erileht

Tänase Õpetajate Lehe vahel on Muuseumipedagoogika erileht, mille tutvustatakse muu hulgas ka tähtsamate muuseumide tulevikuplaane ja lähiajal avatavaid ekspositsioone.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!