Noorte leiutajate talvekool Tartus

17. jaan. 2014 Margit Lehis Eesti teadusagentuur - Kommenteeri artiklit

2.−4. jaanuarini oli Tartu kunstikooli ruumides noorte leiutajate talvekool, kus mängiti läbi leiutamise kõik etapid ideest kuni valmis tooteni. Talvekool on osa preemiast 2013. aasta riikliku leiutajate konkursi 4.−9. klassi parimatele.

Kolme päeva jooksul jagasid oma teadmisi noortega teadlased, disainerid, insenerid, tootearendajad ja ettevõtjad. Talvekooli keskne teema oli sel korral materjaliteadus ja suure meeskonnatöö käigus mõeldi, kuidas muuta elu nn tarkade materjalide abil mõnusamaks. Materjalimaailma tutvustas talvekoolis osalejatele põhjalikult TÜ füüsika instituudi professor Jaak Kikas ning oma kogemust tarkade kangastega jagas laagri õhtukülaline, disainer Stella Kalkun.

Seekordne noorte leiutajate laager oli juba kuues. Varasematel aastatel on noored loonud universaalhõljukeid, mis liiguvad nii maas kui ka vees, arendanud põnevaid abivahendeid kosmoses toimetulemiseks ning lahendanud Tartu linnaplaneerimise väljakutseid.

Leiutajate talvekooli korraldab SA Eesti Teadusagentuur ja seda toetavad haridus- ja teadusministeerium ning AHHAA teaduskeskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!